Ainsas Eesti pinnal peetud kohtumises alistas TalTech 78:76 Valmiera. TalTech kaotas esimese veerandi 12:21, aga poolajaks läks kodumeeskond 41:38 ette.

Mängu lõpp oli pingeline. TalTech hoidis initsiatiivi, aga eelmisel hooajal Kalev/Cramos mänginud Janis Kaufmanis tabas mitu rasket kolmest ja jättis Valmierale võiduvõimaluse. Viimasel rünnakul sai Kaufmanis kahel korral kaugelt proovida, aga TalTechi õnneks läksid visked mööda.

TalTechi resultatiivseim oli 22 punktiga Mikk Jurkatamm, neist 16 viskas ta esimesel poolajal. Tanel Sokk viskas 16 punkti, Oliver Metsalu kogus 14 punkti ja 10 lauapalli. Üleplatsimees oli 24 punktiga Kaufmanis.

TalTech - Valmiera fotod:

Mäng täispikkuses:

Lisaks TalTechile oli võistlustules veel kolm Eesti klubi.

Päeva kõige ootamatum tulemus sündis Riias, kus kontrollmängudes head minekut näidanud Tartu Ülikool Maks & Moorits kaotas 77:80 Läti Ülikoolile. Gustavs Kampuss tõi võitjatele 20 punkti, Tartu kasuks viskasid Edmuns Elksnis 16 punkti (lätlane andis ka 9 korvisööru) ning Emmanuel Wembi ja Hendrik Eelmäe 15 punkti.

Rakvere Tarvas kaotas võõrsil teisel lisaajal 100:105 Liepajale. Normaalaeg jäi 81:81, esimese lisaaja järel oli seis 92:92. Liepaja resultatiivseim oli Verners Kohs 32 punktiga, Rakvere poolt vastasid Kristen Kasemets 22 ja Sten Saaremäel 20 punktiga.

Ilma pikkade mängijateta tegutsenud Rapla Avis Utilitas jäi võõrsil 84:107 alla Ogrele. Braylon Rayson viskas Ogre kasuks 18 punkti, Rapla poolelt viskasid 15 punkti Markus Ruubel ja Sven Kaldre.

Eilsetes avamängudes kaotas Kalev/Cramo võõrsil Riia VEFile 84:86 ja Rakvere Tarvas samuti võõrsil Ventspilsile 67:89.