Arsenal pani paremuse maksma juba esimese 34 minutiga. 12. minutil viis Emile Smith Rowe võõrustajad juhtima, 27. minutil duubeldas eduseisu Pierre-Emerick Aubameyang. 34. minutil sahistas võrku Bukayo Saka.

Tottenham lõi 79. minutil ühe värava tagasi, kui jala sai valgeks Heung-min Son. Enamat aga külalised ei suutnud. Ei Arsenali väravavaht Karl Jakob Hein ega Spursi kaitsja Maksim Paskotši täna meeskondade koosseisu ei kuulunud

Linnarivaalide vorm on liikumas täpselt vastupidises suunas. Tottenham alustas hooaega kolme võiduga, ent on nüüdseks saanud kolm kaotust järjest. Kolme kaotusega sügist alustanud Arsenal teenis tänasega aga kolmanda järjestikuse võidu.

Sümboolselt kerkis Arsenal tabelis ka Tottenhamist mööda kümnendaks. Mõlema meeskonna väravatevahe on -5, ent Arsenal on löönud ühe värava enam.

Päeva esimeses matšis alistas Wolverhampton 1:0 Southamptoni. Mängu ainsa värava lõi Raul Jimenez.