Päeva esimesse suuremasse jooksikute gruppi kuulus ka Eesti koondise ridades sõitnud Oskar Nisu. Seejärel muutis Prantsusmaa koondis 268,3-kilomeetrise võistluse äärmiselt raskeks. Alaphilippe ründas, kui sõita oli jäänud ligi 58 kilomeetrit ning sai väikese grupiga eest. Seejärel proovis tiitlikaitsja veel kahel korral omakorda jooksikute seast minema sõita, kuid tulutult. Alaphilippe ei andnud aga alla ning ründas kolmandat korda ligi 20 kilomeetrit enne lõpujoont ning sedapuhku saatis prantslast edu. Finišisse jõudis ta ajaga viis tundi, 56 minutit ja 34 sekundit.

„Eelmine hooaeg oli tõeline unistus minu jaoks. Tänane sõit oli väga raske ja see võit on väga emotsionaalne. Ma olin väga motiveeritud ja tahtsin hästi sõita ning saada kirja võimalikult head tulemust,“ ütles Alaphilippe finišis. „Mu jalad olid täna suurepärased. See võit ei olnud nii planeeritud, aga ma andsin endast kõik ja mul pole sõnu. Viimastel kilomeetritel mõtlesin oma lapsele. Belgias on palju rattafänne, kes palusid mul hoogu maha võtta, aga mind motiveerisid need ebasümpaatsed sõnad ainult rohkem.“

Teise koha pälvis hollandlane Dylan van Baarle ja pronksi taanlane Michael Valgren. Grupis, mis kaotas võitjale 32 sekundiga, jäid medalist napilt ilma belglane Jasper Stuyven ja ameeriklane Neilson Powless. Martin Laas, Norman Vahtra, Karl Patrick Lauk ja Nisu finišisse ei jõudnud.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid