Poolas Katowices toimunud kohtumises võitsid avageimi kodupubliku rõõmuks poolakad 25:17. Sloveenia suutis aga teises geimis tuua mängu muutuse, võites ülimalt tasavägise geimi 32:30.

Kolmas geim kuulus sloveenidele juba kindlamalt 25:16. Tõeliseks maratonlahinguks kujunes aga neljas geim. Sloveenia võitis 57 (!) minutit kestnud neljanda geimi 37:35. Seejuures suudeti ära kasutada alles kümnes matšpall. Kogu matš kestis kokku kaks tundi ja 37 minutit.

Sloveenia resultatiivseimana tõi Toncek Stern 20 punkti (+13). Klemen Cebulj panustas võitu 17 (+7) ja Tine Urnaut 15 (+7) punkti. Jan Kozamernik kogus 13 (+10) silma. Poolakate poolelt tõi Wilfredo Leon 20 punkti (+5). Bartosz Kurek ja Jakub Kochanowski lisasid 12 silma.

Vaid kahe miljoni elanikuga Sloveenia on EM-il taas jõudnud finaali. Nii 2015. kui ka 2019. aastal võitis Sloveenia hõbeda. Lisaks jõuti 2017. aastal veerandfinaali.

Finaalis kohtub Sloveenia Itaaliaga, kes alistas teises poolfinaalis tiitlikaitsja Serbia 3:1. Finaal algab pühapäeval kell 21.30.