Tänavune turniir ehk Tallinna Karikas 2021 leiab aset kolmes erinevas Tallinna spordihallis ja kahel erineval nädalavahetusel. Mängudega alustatakse juba täna õhtul Tallinna Ülikooli Spordihoones, kui toimuvad naiste korvpalliturniiri poolfinaalid. Selle aasta turniir on pühendatud Spordiseltsi Tallinna Kalev 120.aastapäevaks.

Meeste korvpalliturniiril on osalemas neli Paf Eesti-Läti liiga klubi, kui reedestes poolfinaalides lähevad Kalevi Spordihallis vastamisi Tallinna Kalev - TalTech ning Tartu Ülikool Maks & Moorits - Rakvere Tarvas. Kohamängud peetakse samas saalis laupäeva õhtul.

Naiste korvpalliturniir algab poolfinaalidega juba neljapäeva õhtul Tallinna Ülikooli spordihoones ning omavahel lähevad vastamisi Tallinna Ülikool - OSK ja TalTech - Audentes. Seejärel saavad naised ühe päeva puhata ning laupäeval tullakse päeva esimeses pooles platsile Kalevi Spordihallis enne meeste kohamänge, et selgitada esmalt kolmanda koha omanik ja seejärel karikavõitja.

Kahe meistriliiga ja kahe esiliiga tiimi osalusel toimuv meeste võrkpalliturniir peetakse kahel järjestikusel päeval, kui poolfinaalid toimuvad laupäeval ja kohamängud pühapäeval. Finaalipääsu eest lähevad heitlema TalTech - Tallinna Ülikool ja Tallinna Selver - LotusTimber/Neemeco.

Naiste võrkpalliturniiril osaleb sellel aastal 3 võistkonda, kes kõik osalesid ka eelmise korral. Karika nimel asuvad võistlema: Tartu Ülikool/Bigbank, Audentese SG/Noortekoondis ja Tallinna Ülikool/Kikas.

Mullu võitis Tallinna karika meeste korvpalliturniiri BC Kalev/Cramo, kes sai Tallinna Kalev/TLÜ-st jagu tulemusega 85:77. Naiste turniiri parim oli Tallinna Ülikool, kes finaalis mängis üle OSK-i. Meeste võrkpalliturniiril oli edukaim Tallinna Selver, kes sai neljas geimis jagu Tartu Bigbankist.