Kui Läti pääses 1/8-finaali D-grupi neljandana, siis Itaalia läbis B-grupi puhaste paberitega. Läti jõudmine veerandfinaali olnuks tõeline spordiime.

Mäng oligi oodatult ühepoolne. Itaalia surus Lätit servi (ässad 5-0) ja blokiga (12-2). Läti vastuvõtt oli 43% ja rünnak 29%, Itaalial 71% ja 53%.

Daniele Lavia tõi võitjatele 13 punkti, Giulio Pinali lisas 9. Läti resultatiivseim oli 7 silma kokku saanud Kristaps Šmits. STATISTIKA

Kokkuvõttes Lätilt siiski väga ilus EM-finaalturniir. Viimati mängiti EM-il aastal 1995, nüüd suudeti kohe ka alagrupist edasi 16 hulka saada.

Alagrupiturniiri samuti Tallinnas mänginud Saksamaa alistas Bulgaaria 3:1 (25:14, 18:25, 25:19, 25:22). Viimases geimis sai otsustavaks viigiseisul 16:16 kaks Georg Grozeri järjestikust blokki. Veerandfinaalis läheb Saksamaa kokku Itaaliaga. Koguni 6 serviässa löönud Moritz Karlitzek tõi 19 punkti, Grozer 17, Bulgaaria liider Tsvetan Sokolov piirdus 8-ga, sama palju skooris ka Aleks Grozdanov. Saksamaa tegi koguni 35 serviviga (kokku serviti 92 korda), aga samas löödi ka 9 ässa ja tekitati Bulgaariale vastuvõtul raskusi.
Holland sai lõpuks suure surmaga ikkagi Portugalist jagu 3:2 (22:25, 25:22, 26:24, 20:25, 15:13). Kõik saalis teadsid, et matšpallil läheb tõste Nimir Abdel-Azizile... aga teadmisest oli vähe kasu - Hollandi liider lõi kahese bloki vastu palli maha. Kokku tõi Abdel-Aziz 37 punkti! Ta efektiivsus oli +26, rünnak 58st 32 (55%), serviässasid läks kirja 3 (vigu 9) ja blokke 2. Portugali punktiliider oli 16 silma toonud Alexandre Ferreira.

Holland läheb veerandfinaalis kokku tiitlikaitsja Serbiaga, kes oli täna tõsistes raskustes Türgiga. 1:2 kaotusseisust välja tulnud Serbia võitis lõpuks 3:2 (25:18, 22:25, 22:25, 25:23, 15:12). Uroš Kovacevic ja Marko Ivovic tõid vastavalt 18 ja 15 punkti, Türgi resultatiivseim oli diagonaalründaja Adis Lagumdzija 20 punktiga.

Eile kindlustasid koha veerandfinaalis Venemaa ja Poola, nemad moodustavad ühe veerandfinaalpaari.

Homme mängivad Prantsusmaa - Tšehhi ja Sloveenia - Horvaatia.