Naiste avatud divisjonis hoidis liidripositsiooni esimesest päevast kuni viimase korvini Keiti Tätte. Koondtulemusega 8 viset üle par’i edestas ta hõbemedalile mänginud Kristin Tattarit kuue viskega. Kolmanda koha poodiumil võttis Kaidi Allsalu tulemusega 32 viset üle par’i, vahendas Eesti Discgolfi liit.

Üle 40-aastaste naiste divisjonis võis näha sarnast mustrit. Esimesel päeval jagas liidripositsiooni Kaja Etsi kõrval tiitlikaitsja Margit Viilep. Järgnevatel päevadel kasvatas Viilep konkurentide ees tugeva edumaa ning teenis omale kolmanda meistritiitli tulemusega 55 viset üle par’i. Hõbeda ja pronksi võtsid vastavalt Käthlin Keremäe (+64) ja Heidi Talumaa (+69).

Meeste avatud divisjonis võttis teisel võistluspäeval liidripositsiooni tiitlikaitsja Albert Tamm ning lõpetas taaskord kõrgeimal poodiumiastmel tulemusega 12 viset alla par’i. Muu hulgas viskas Tamm finaalringil Pühalepas 8. korvil hole-in-one’i. Alles teist aastat täiskasvanutes mänginud Mauri Villmann püsis tihedalt konkurentsis ning läks finaalringile Albertist vaid kaks viset tagapool. Võistluse lõpetas ta 6 viskega alla par’i, teenides sellega hõbeda. Võrdse tulemusega neli viset alla par’i asusid pronksi selgitama juuniormängijad Kerdo Lepasepp ja Ville Kivisilla. Avaviskel eksis Kivisilla kohustusliku rajapunktiga, sooritas kolmanda viske drop zone‘ist ning pidi ka neljandal viskel leppima lähenemisega. Kolmandale kohale võitles korvi par‘iga läbinud 14-aastane Lepasepp.

Meeste üle 40-aastaste divisjonis ei suutnud Raimo Kimmel ja Rait Saluri 72 korviga veel võitjat välja selgitada. Tiitlivõitja selgitamiseks alustati esimese eksimuseni mängimist esimeselt korvilt. Pinget jagus kuni kolmanda korvini, kus viienda viske eel oli Kimmeli ketas nelja meetri peal, Saluri oma 14 meetri peal. Viimane andis endast parima, et ümbermängimine jätkuks, ent eksis korvi tabamisega. Neljanda meistritiitli sai Raimo Kimmel tulemusega 3 viset üle par’i. Sama visete arvuga teenis hõbeda Rait Saluri, pronksi Sten Paavo tulemusega 10 viset üle par’i.

Meeste üle 50-aastaste divisjonis algas finaalring Janek Võõbuse ja Andres Ramsti jaoks viigiseisus. Võistlus lõppes Ramsti meistriks kroonimisega, mille tagas tulemus 27 viset üle par’i. Janek Võõbus teenis hõbeda tulemusega 31 viset üle par’i ning pronksi sai kaela Ago Silm tulemusega 39 viset üle par’i.
Üle 60-aastaste meeste divisjonis näitas parimat vormi kohe alguses Jaanus Väljamäe sen, kes kaitses ka ära oma tiitli tulemusega 45 viset üle par’i. Teisele kohale platseerus 54 viskega üle par’i Kary Pill ning kolmandale kohale Harald Laidre tulemusega 69 viset üle par’i.

Silver Lätt katkestas

Silver Lätt pidi vana hüppeliigese vigastuse tõttu loobuma meistritiitlile võistlemisest. Neljapäevase võistlusringi viimased korvid tuli läbida põhimõtteliselt ühel jalal.

“See oli liiga karm, koju jõudes oli päris paistes juba,” kirjeldas ta olukorda. Esmast nõu ja abi pakkus naiste avatud divisjonis mängiv asjatundja Anneli Tõugjas, paistetuse sai alla ja mõne tunni isegi magada, rääkis Lätt.

Ta tunnistas, et loobumine on emotsionaalselt raske. “Tulime Hiiumaale juba varakult kohale. Neli päeva trenni erinevate oludega ja tundsin, et olen tiitli peale mängimiseks 100 protsenti valmis, vähemalt nii valmis, kui nende kahe keerulise raja jaoks olla saab,” sõnas Lätt.

Plaan minna veel kord USA-sse võistlema on nüüd kahtluse all. “Taastumisaeg sõltub ilmselt minust endast, aga eks lendan kohe Jörgen Puisi ukse taha kui mandril tagasi,” lubas ta.

Peale teist võistluspäeva oli Silver Läti koondtulemus -1, millega jagas kuuendat kohta. Varasemast on Lätil ette näidata üks meistritiitel 2017. aastast.