Richarlisonil läks kolme värava löömiseks aega ainult 30 minutit. Seis oleks poolajaks võinud ka vabalt 4:0 olla, kuid sakslasete väravavaht Florian Muller tõrjus Matheus Cunha 11 meetri karistuslöögi, ning jättis oma meeskonnale teiseks poolajaks veel mingigi võimaluse.

Saksamaa suutis poolaja algusfaasis ühe värava tagasi lüüa Brasiilia väravavahi Santose vea tõttu. Seejärel jäädi aga väljakule kümnekesi, kui Max Arnold sai oma teise kollase kaardi.

Brasiilial oli enamuses olles mitmeid võimalusi mäng ära lõpetada, kuid 83. minutil lõid sakslased vastu kõiki ootusi oma teise värava. Skoorijaks oli vahetusmees Ragnar Ache.

Brasiilia suutis siiski mängu lõpus võidu ära vormistada ning neljandal üleminutil tegi lõppseisuks 4:2 Paulinho.