"Ma arvan, et olen läbi aastate Paide tegevusega kursis olnud. Nad on iga aasta jõudsalt arenenud ja mängivad nüüd juba eurokohtade peale. Mulle meeldib kogu klubi visioon. Eks ma mõtlesin kaua ja hetkel tundub see kõige õigem otsus," selgitas Klavan ülemineku põhjuseid.

"Kui ma olen koondise treenerite jaoks vormis, siis kindlasti on osalemine võimalik. Kui mängu on, siis võib vaadata," ütles Klavan potentsiaalse koondise esindamise kohta.

"Ragnari liitumine Paidega on nagu ilus muinasjutt, just nagu tema teekond väiksest Viljandist maailma absoluutsesse jalgpalli tippu Liverpooli. Mäletan siiani selgelt uhkusest pakatavaid külmavärinaid, kui tuli teade, et enamikule uskumatuna tundunud üleminek tõesti teoks sai. Loomulikult oli selles omajagu õnnelikke kokkusattumusi, aga siiski eelkõige Ragnari eestlaslikku töökust, tarkust ja raudset võitlusvaimu, mis kõik looritatud tohutu pühendumisega. Ragnari liitumine Paidega on selle muinasjutulise teekonna ilus jätk. On loomulikult suur au ja privileeg, et Ragnar liitub just Paide Linnameeskonnaga, aga kuna Raku on osa meie kõigi südamest, siis see on tegelikult pidupäev igale Eesti spordisõbrale," kirjeldas Paide Linnameeskonna direktor Veiko Veskimäe Eesti jalgpalli ajaloo üht suurimat üleminekut.

„Eesti läbi aegade parima jalgpalluri liitumine Paide Linnameeskonnaga tähistab meie klubi jaoks uut verstaposti. Ragnari välismaal saadud kogemus on meie noore klubi jaoks hindamatu väärtusega. Ragnar on professionaal selle kõige paremas tähenduses. Mängumees suure algustähega. Tema liitumine toob meie kaitseliini maailmatasemel kvaliteeti kaitsefaasis ja vajalikku küpsust palliga mängus. Lisaks on Ragnari näol tegemist mängijaga, kes on oma professionaalsusega eeskujuks igale noorele Eesti jalgpallurile," rääkis klubi spordidirektor Gert Kams Klavani tähtsusest meeskonnale.

Küsimuse peale, millal ta väljakule astub, Klavan täpset kuupäeva öelda ei osanud.

Klavan võib oma debüüdi teha juba 8. juuli UEFA Europa Conference League mängus Wroclawi Slaskiga. "Me teeme kõik selleks, et Ragnar saaks kaheksandal juulil mängida," ütles klubi direktor Veiko Veskimäe

Lepingu sõlmiti Veskimäe sõnul pooleteiseks aastaks.