Seekord siledale 400 m jooksule panustanud Rasmus Mägi läbis esimesed 200 meetrit ajaga 21,5 ja distantsi teisel poolel irdus kaasvõistlejatest õige kaugele. Kui palju mehe senine isiklik mark 46,26 paraneb? Tabloo lõi publiku pahviks: 45,44! Seda korrigeeriti küll sajandiku võrra, kuid Marek Niidu nimel olnud rahvusrekord 45,74 sai ikkagi korralikult ületatud. Teise koha teenis Lukas Lessel (47,87, isiklik rekord) ja kolmanda Rivar Tipp (47,92).

Meeste 100 meetri sprindi finaalis viis Karl Erik Nazarov oma rekordi 10,42 sekundini (varem 10,43), Henri Sai oli vaid sajandiku aeglasem. Tema kärpis oma margist maha kümme sajandikku. Kiirelt jooksid ka järgnevad, Ats Kivimets sai ajaks 10,72 (eeljooksus 10,67) ja Tanel Visnap 10,76.

Nazarovist kiiremini on läbi aegade jooksnud vaid kolm Eesti sportlast: Marek Niit 10,19, Argo Golberg 10,28 ja Mihhail Urjadnikov 10,34.

Naiste 100 meetri sprindi finaalis olid väledaimad Karoli Käärt (11,64), Kristin Saua (11,79) ja Ann Marii Kivikas (11,96). Jooksu ajal puhus lubatust tugevam taganttuul 2,3 m/s. Eeljooksus viis Käärt oma ametliku rekordi 11,67 ja Saua 11,81-ni.

Meeste teivashüppes sai Eerik Haamer üle kõrgusest 5.40, järgnesid Robin Nool (5.05) ja Hans-Christian Hausenberg (4.90).

Meeste 110 meetri tõkkejooksus sai Keiso Pedriks lisajooksus ajaks 13,71 (isiklik rekord), finaalis tõi kuldmedali 13,93. "Tahtmine oli liiga suur," kommenteeris Keiso Pedriks. Tarmo Jallai Eesti rekordist jäi tal puudu veel vaid üheksa sajandikku. "Oleks finaalis selle esimese stardiga tulema saanud, oleks rekord ehk ära tulnud. Sealt sain hästi tulema. Teisel stardil vajusin kohe kuidagi ära. Vähemalt pole sel hooajal aeg kordagi üle 14 sekundi olnud. Tunne on hea, olen rekordivormis, vaja on see realiseerida. Paar võistlust on Soomes tulemas, augustis on Balti matš ja Pärnu võistlus. Päeva kõige positiivsem uudis on, et Pärnu poisid said kolmikvõidu."

Tõepoolest, poodiumi vallutasid Pärnu taustaga sprinterid, teiseks tuli Jakob Ristimets (14,62) ja kolmandaks Rauno Kirchbaum (14,87).

Naiste 100 m tõkkejooksu tulise finaali võitis Diana Suumann isiklikku rekordit kordava ajaga 13,41. Hõbeda sai Kreete Verlin (13,54) ja pronksi Anna Maria Millend (13,96).

Odaviskes jäi teist aastat järjest 70 meetri joon ületamata. Võidumees oli Ergo Tamm (68.28).

Naiste vasaraheites võidutses 66.44 heitnud Kati Ojaloo, Anna Maria Orel piirdus 63.66-ga.

10-võistluse avapäeva järel juhib Kristjan Rosenberg 4258 punktiga. Risto Lillemets on kogunud 4116, Karl-Robert Saluri 4109 ja Janek Õiglane 4015 punkti. Võrreldes isiklike rekordite graafikutega on Lillemets 13 punktiga plussis, Rosenbergi saldo on -5, Saluril -159 ja Õiglasel -203.