Eesti koondise mõlemad väravad sündisid esimesel poolajal, 5. ja 40. minutil oli tabamuste autoriks Mattias Käit. Teise poolaja alguses pidi Käit peatrauma tõttu pingile minema.

Väravaid vajanud Läti valdas teisel poolajal suurema osa ajast palli ja 84. minutil jõuti sihile. Markus Poom tegi karistusalas vea Marcis Ošsile, penalti realiseeris Davis Ikaunieks. Seejärel suutis Eesti kaitses kindlalt tegutseda ja otsustava võidu koju jätta.

Eesti võitis pooleteise nädala jooksul kolmest mängust kolm. Möödunud nädalal alistas Eesti Balti turniiri raames 1:0 Leedu, kolm päeva hiljem saadi sama tulemusega jagu Soomest, kelle jaoks see oli viimane mäng enne EM-i.

Läti kaotas enne Eestiga mängimist sõpruskohtumises koguni 1:7 Saksamaale. 4. juunil toimunud Balti turniiri matšis said aga lätlased 3:1 võidu leedulaste üle. Parema väravatevahe tõttu oli kerge eelis Lätil, kellel piisas karika võitmiseks Eesti vastu ka viigist. Eesti vajas võitu.

Läti on tulnud 13-kordseks Balti karika võitjaks. Eesti arvel on nüüd neli võitu, viimane neist pärines aastast 1938.