Mängu 9. minutil viis Mikael Ruohomaa Soome juhtima, kui viskas litri Darcy Kuemperi selja taha. Resultatiivse söödu sai kirja Oliwer Kaski.

Teise perioodi viiendal minutil kasutas Kanada arvulise ülekaalu ära ning viigistas Maxime Comtoisi väravast seisu. Kümmekond minutit hiljem viskas värava ka Comtoisi koondisekaaslane Adam Henrique, kuid pärast videokorduste vaatamist tühistasid kohtunikud tabamuse.

Kolmanda perioodi viiendal minutil viis Petteri Lindbohm taas soomlased juhtima. Söödupunktid said kirja Ruohomaa ja Kim Nousiainen. 53. minutil viigistas seisu Henrique. Taaskord kasutasid kanadalased ära arvulise ülekaalu.

Kuna rohkem väravaid normaalajal ei nähtud, ootas ees lisaaeg. Lisaajal, kus mängiti kolm kolme vastu, kerkis kangelaseks Nick Paul. Resultatiivse söödu sai kirja Connor Brown.

Sellega maksis Kanada kätte kahe aasta taguse MM-finaali kaotuse eest. Kanada jaoks on see riigi ajaloo 27. MM-kuld. Soome jaoks oli see kolme kulla ja nelja pronksi kõrvale teine hõbemedal MM-ilt.

ENNE MÄNGU:

Soome ja Kanada läksid vastamisi ka 2019. aasta MM-i finaalis. Toona jäi Soome peale 3:1, millega võideti riigi ajaloo kolmas MM-tiitel. Kanada on tulnud maailmameistriks koguni 26-l korral.

Pärastlõunal toimunud pronksimängus olid vastamisi USA ja Saksamaa. USA teenis kindla 6:1 võidu.