Kui Alonso oli võistluse järel öelnud, et tal oli probleeme piduritega, sest ilmselt oli sinna prahti sattunud, siis tiimijuht Marcin Budkowski andis hiljem täpsema selgituse.

"Pärast teist boksipeatust jäi võileivapaber tema masina tagumisse piduritorusse kinni. See tõi kaasa temperatuuri tõudu ja põhjustas pidurisüsteemis mõningaid kahjustusi," sõnas Budkowski Reutersile. "Seetõttu me katkestasime turvalisuse huvides."

Alonso oli Sakhiri etapil näidanud kvalifikatsioonis üheksandat tulemust. Võistluse pidi kahekordne maailmameister pooleli jätma 32. ringil.

Kuna Esteban Ocon piirdus 13. kohaga, jäi Alpine`i meeskond avaetapil sootuks punktideta.

Bahreini võistluse võitis seitsmekordne maailmameister Lewis Hamilton (Mercedes), kes edestas Max Verstappenit (Red Bull) 0,745 sekundiga. Kolmandana kerkis poodiumile Mercedese teine number Valtteri Bottas.