Juba 56. minutiks 2022. aasta MM-valiksarja mängus Eesti - Tšehhi tablool seisnud numbrid 1 : 6 andsid alust karta, et Eesti koondise suurimate kaotuste nimistusse, mille “aukohal” on 2008. aasta Zenica 0 : 7 (Bosnia ja Hertsegoviina), 2016. aasta Brüsseli 1 : 8 (Belgia) või 2019. aasta Mainzi 0 : 8 (Saksamaa), lisandub ka Lublini saun, kuid pääseti pisut kergemalt. Teise värava lõi Eesti eest tagasi 86. minutil Henri Anier, kes vahetas kapten Konstantin Vassiljevi välja 13 minutit varem.

Lõpptulemusele otsa vaadates tuleb tõdeda: hea, et niigi läks. Viimastel päevadel pigem platsiväliste ja logilistiliste probleemidega kui mänguks valmistumisega tegelema pidanud Eesti koondis hoidis lõpuni pea püsti ja püüdis halva mängu juures teha nii head nägu kui võimalik, kuid Koljat sai seekord Taavetist kindlalt võitu.