Risto Lillemets jooksis 60 m tõkkeid 8,09ga, ületas teivashüppes 5.00 ja jooksis 1000 m ajaga 2.43,21. Ta kogus seitsme alaga 6055 punkti, mis andis talle viienda koha. Lillemetsa seeria: 7,04; 7.28; 14.50; 2.04; 8,09; 5.00; 2.43,21.

Euroopa meistriks tulnud Kevin Mayer triumfeeris maailma hooaja uue tippmargiga 6392 punkti. Talle järgnesid hispaanlane Jorge Urena (6158p) ja isikliku rekordi püstitanud Pawel Wiesiolek 6133 punktiga. Viienda koha saanud Lillemetsa jäi medalist lahutama 77 punkti. Isiklikule rekordile jäi eestlane alla 34 punktiga. Lillemetsast tõusis viimase alaga mööda ka hollandlane Rik Taam, kes tegi võimsa jooksu ning kogus 6111 punkti.

Keiso Pedriksi etteaste 60 meetri tõkkejooksu poolfinaalis ebaõnnestus, ta sai ajaks 7,93 ja kokkuvõttes 23. koha. Võistluse eel seadis ta endale kaks eesmärki: jõuda poolfinaali ja joosta üle Eesti rekord 7,74. Kahest sihist täitis ta ühe.

Meeste teivashüppes triumfeeris tulemusega 6.05 suurfavoriit Armand Duplantis. Rootsit esindav teivashüppaja läks proovima ka uut maailmarekordit tähistavat kõrgust 6.19. Sedapuhku Duplantis veel sellest kõrgusest jagu ei saanud.

Võistluspäev kujunes edukaks põhjanaabrite soomlaste jaoks, kes teenisid kaks medalit. Ella Junnila sai kõrgushüppes tulemusega 1.96 pronksi. Ukrainlannad võtsid kõrgushüppes kaksikvõidu. Jaroslava Mahutšikh triumfeeris tulemusega 2.00, kõrguse 1.98 ületanud Irina Herastšenko pälvis hõbeda.

Naiste 60 m jooksus võitis Lotta Kemppinen Soomele hõbemedali ajaga 7,22. Kõigest tuhandikega jäi talle alla hollandlanna Jamile Samuel. Euroopa meistriks krooniti šveitslanan Ajla Del Ponte (7,03).

Kõikide medalivõitudega saab juba tutvuda blogist!