Võimsate servide ja tugevate lööjate duellis nähti esimest murdepalli alles seitsmendas geimis ning esimese servimurde tegi Kanepi seti lõpetuseks.

Teises setis hakkas Kanepi tunduvalt rohkem eksima - esimeses setis tegi ta 10, teises juba 24 lihtviga. Ta läks küll setti servimurdega 3:0 juhtima, kuid lubas Vekicil viiendas geimis tagasi murda. 5:4 peal oli Kanepil kasutada Vekici pallingul seisul 30:40 üks matšpall, kuid Vekic päästis selle eeskäe äralöögiga. Edasi kulges sett kiire lõppmänguni, mille Vekic 7:2 võitis.

Kolmandas setis, mis pigistas naistelt välja viimsedki jõuvarud, nähti kokku viit servimurret, millest kolm tegi Vekic, kes võitis kohtumise oma teise matšpalli pealt kümnendas geimis.

Kanepi pidi seega taaskord tunnistama kaotust Australian Openi kolmandas ringis, kus ta nüüd kolmel korral pidama on jäänud (varem 2009 ja 2018).

Esimest korda Australian Openi neljandasse ringi jõunud Vekic kohtub järgmisena mulluse US Openi poolfinalisti Jennifer Bradyga (WTA 24.), kes mängis kindlalt 6:3, 6:1 üle sloveenlanna Kaja Juvani (WTA 104.).

Kõik punktid 115-115

21. asetusega Kontaveidi mäng ameeriklanna Shelby Rogersiga avab peaväljakul kell 10 Eesti aja järgi (kohalik aeg kell 19) Rod Laver Arenal õhtuse programmi. Seda mängu kajastab Delfi eraldi samuti otseblogis, mille tarbeks teeme eraldi artikli õige pea, kui Kanepi kell 7.00 algaval pressikonverentsil antud kommentaarid on lugejateni toodud.