Viimati mängisid lätlased finaalturniiril 1995. aastal, mil saadi 12 meeskonna konkurentsis 11. koht. Keel jõudis ühtlasi erakordse tähiseni, sest on finaalturniirile viinud kahe erineva riigi koondised, Eesti meeskond mängis EM-il tema juhendamisel kahel korral – aastatel 2009 ja 2011.

"Kevadel lõi korooanviirus kõik kaardid segamini, seetõttu oli Läti meeskonnale hea, et saime terve suve töötada. Keegi ei haigestunud ning Läti võrkpalliföderatsioon tegi septembris peetud valikturniiri toimumise nimel head tööd," vahendab Eesti Võrkpalli Liidu koduleht Keele kommentaari.

Läti alagrupp oli nimelt ainus, kus kvalifikatsioonimängud peeti, kõik ülejäänud alagrupiturniirid peetakse uuel aastal.

"Nii suutsime oma unistuse realiseerida, mille nimel olime kõvasti vaeva näinud. Ja mängijad said oma tööga teenitud tulemuse," lisas Keel.

Läti rannavõrkpalli aasta treeneriks valiti Rihards Finsters. Aaasta meesvõrkpalluriks valiti Keele käe all Pärnu Võrkpalliklubis mängiv Atvars Ozolins ja naisvõrkpalluriks Marta Kamelija.