Kontaveiti ja Kanepit nähti viimati ühel väljakul 2017. aastal Saku suurhallis, kui nad Eesti Meedia korraldatud sõumatšis omavahel vastamisi läksid, kuid koos treeninud pole nad tõenäoliselt alates 2015. aastast, kui Kanepi viimati Eestit Fed Cupil esindas.

Keskpäeval Tondi tennisekeskuse 5. väljakul alanud treeningkorral etendasid sparringupartnerite rolli USA ülikoolis õppivad Siim Troost ja Kristofer Siimar, kes olid ka treeningmatšis paari Kontaveit-Kanepi vastasteks. Minimatši võitsid mehed (skoori ei avaldatud), kuid geimid olid tasavägised ja kulgesid tihti otsustavate punktideni välja.

Eesti-Läti maavõistluse ehk Merko Cupi avab homme kell 11 Vladimir Ivanovi ja Karlis Ozolinsi kohtumine, millele järgnevad Kontaveiti ja Anastasija Sevastova matš ning meeste paarismäng. Kell 18 algava õhtuse programmi avamatšis kohtuvad Kanepi ja Jelena Ostapenko ning päeva lõpetavad Jürgen Zopp ja Ernests Gulbis.

Neljapäeval mängib Kanepi Sevastovaga, Zopp Ozolinsiga, Gulbis Ivanoviga ja Kontaveit Ostapenkoga, samuti peetakse naiste paarismäng ja segapaarismäng.

Mõlemal päeval näeb kõiki mänge otsepildis Delfi TV vahendusel.