Eesti otsustas mängu saatuse avapoolaja lõpu ja teise poolaja algusega, kui kahel korral mängis vastase väravavahi üle Aleksandr Šapovalov. Tabamused sündisid 35. ja 41. minutil, teatab Jalgpall.ee.

Läti oli lähedal ühe värava tagasi löömisele 51. minutil, kuid Georg Mattias Lagus suutis hea tõrjega palli väravast eemal hoida. Eestil oli lõunanaabritest kogu kohtumise vältel rohkem võimalusi ning 77. minutil jäi veidi puudu sellest, et Taaniel Usta oleks edu kolmeväravaliseks suurendanud, kuid tema löök läks napilt väravast mööda.

80. minutil jäid lõunanaabrid vähemusse, sest teise kollase kaardi teenis Kristofers Rekis, kuid lätlased lõid sellest hoolimata värava neljandal lisaminutil, mil 1-1 olukorra lahendas Artjoms Puzirevskis.

„Täna parandasime vigu, mida tegime eelmistes mängudes. Kui eelmises mängus mängisime natuke nagu meeskond, siis nüüd nagu meeskond. Olime psühholoogiliselt paremini valmis,“ sõnas noortekoondise peatreener Norbert Hurt otseülekande Soccernet.ee-le pärast kohtumist.

„Meil olnud eelmistes mängudes sellist keskendumist, voolavust ja energiat. Enne tänast mängu midagi ilustama ei hakanud, sest me peame olema valmis ka selleks, et järgmisel suvel saab olema väline surve veelgi suurem. Meeskond suutis end selles mängus kokku võtta,“ kiitis Hurt hoolealuseid.

Samaaegselt Tartu Tamme staadionil toimunud mängus alistas Soome lausa 6:1 Leedu ning võitis seega turniiri seitsme punktiga. Eestiga võrdselt neli punkti kogus kolmanda koha saanud Läti ning Leedu saldoks jäi üks viigipunkt.

„Suures osas jään turniiriga rahule, sest see pakkus meile väljakutseid. Nüüd teame, kuidas käituda, et kriisist välja tulla. Laager oli töökas, aga tulemusega ei saa rahule jääda. Sellegipoolest olime siin turniiril kahe parema seas ja järgmisel aastal peame alagrupist samuti kahe hulka tulema, et edasi pääseda,“ lisas peatreener.

Sama vanuseklass esindab Eestit tuleval aastal kodusel EM-finaalturniiril.