Mängu otsustavad sündmused leidsid aset kolmanda veerandi alguses, kui Rapla hoidis külalised ligi kuus minutit kuival ja pääses juba 16 punktiga juhtima. Pärnu jõudis lõpus veel viie punkti kaugusele, kuid mängu päästa neil ei õnnestunud.

Rapla parimad olid Indrek Kajupank 23, Sven Kaldre 17 ja Devonte Upson 15 punktiga. Domagoj Bubalo panustas võitu 9 silma ja 14 lauapalli. Saimon Sutt viskas Pärnu resultatiivseimana 19 punkti.

Seeria teine mäng on juba kolmapäeval Pärnu koduväljakul.

Tänase mängu pingelise avaveerandi lõpuks juhtis Pärnu 22:21, poolajavileks pääses napilt ette Rapla 44:42. Kolmanda veerandi alguses ei saanud Pärnu viie ja poole minuti jooksul ühtegi punkti ning jäi seitsmendaks minutiks juba 16-punktilisse kaotusseisu (44:60). Perioodi lõpus tegid aga pärnakad omakorda 10:0 spurdi ja otsustava veerandi eel kahanes vahe kaheksale (62:54). Viimast veerandit domineeris taas Rapla ning kuigi pärnakad jõudsid lõpuminutitel viie punkti kaugusele (82:77), võttis võidu kodumeeskond.

Põhiturniiril jäi mängudega 3:1 peale Rapla, kuid just viimases omavahelises kohtumises olid pärnakad üle numbritega 80:73. Teised mängud olid samuti väga tasavägised: 75:70, 74:71 ja 78:73.