Tänavu märtsis toimus esimene Beach Club Tennis Tournament ehk esimest korda said Teras Beachil kokku rannatennisistid ja võtsid mõõtu mõnusalt suvises sisehallis. Eelmise aasta lõpus avatud maja võõrustas õhtu jooksul pea 100 inimest, mis näitab, et eestlasele see uuelaadne mäng sobib. Talvekuudel ootavad soovijaid erinevaid sisehallid üle Eesti, kuid saabuval suvel on võimalused palju suuremad, sest mängida saab põhimõtteliselt igal liivaplatsil. Rannatennise „maaletooja” Ott Ahonen selgitab täpsemalt, mida selle ala harrastaja teadma peaks.

Mis spordialaga on tegu?

Ahonen: Tegu on Eestis üsnagi uudse pallimängualaga, mida mängitakse liival, rannavolle väljaku suurusel alal. Platsi jaotab kaheks 1,7 meetri kõrgune võrk ja seetõttu võib öelda, et rannatennis sarnaneb kõige enam sulgpalli ja veidi tennisega. Reketid on ilma keelteta ja lühemad kui tennises või sulgpallis. Mänguvahend on oranž laste tennispall, mis on 50% madalama rõhuga ning seepärast tavalisest tennispallist pehmem ja aeglasem.

Kellele rannatennis harrastamiseks sobib?

Ahonen: Rannatennis sobib harrastamiseks kõigile, kes omal jalal püsti seisavad. Tegemist on algaja jaoks üsna lihtsa mänguga, millega tutvust teha. Rannatennis on hea valik ka liigeseprobleemidega inimestele, kuna mäng toimub üldiselt pehmel liival ja see ei koorma liigeseid nii palju kui mõnel teise kattega väljakul mängimine.

Mis varustust on vaja?

Ahonen: Mängimiseks on vaja sobivas suuruses rannaliiva või rannavolleplatsi ja võrku. Otse loomulikult on vaja mänguvahendeid ehk reketeid ja palle. Peamiselt harrastatakse paarismängu, seega on vaja ka sõbrad kaasa kutsuda.

Kus rannatennist harrastada saab?

Ahonen: Harrastada saab suvel mitmes Eesti linnas. Rannatennise sünnilinnas Viljandis on näiteks Viljandi järve rannas püsivalt üleval kaks platsi, mis on tasuta kasutamiseks kõigile linnakodanikele. Erinevaid võimalusi on ka Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Võrus.
Talvel harrastamiseks on parimad võimalused Tallinnas uuel Teras Beachil. Teine sisehall asub Tartu lähedal Nõos. Neile lisaks on üks siseväljak ka Viljandis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid