Kohtumise avapoolaeg kulges vägagi omapärase, ent samas põneva käsikirja järgi. Külalised põgenesid kuue minutiga 5:1 juhtima, kui mulkidel ei õnnestunud suurt midagi – pallikaotuste ja valesöötude kaskaad aitas Tallinnal jätkuvalt kiirrünnakuid saada. Viljandi tagasituleku algatas Kristo Voika täpne karistusvise, kuid peamine oli, et kaitse saadi pidama.

Nimelt hoidis kodumeeskond pealinlased koguni tosin minutit kuival. Viljandi tegi 5:0 vahespurdi, kuid Kaimar Leesi värava järel oli 8:7 ees jälle Tallinn. Siis astus peaossa Rasmus Ots, kelle sooritus 22. minutil oli ilmselt kogu mängu vägevaim. Eesti koondise esiväravavaht tõrjus mõne sekundi sees kolm järjestikust vastaste pealeviset!

Viljandi pallurite emotsioon tõusis lakke ja mitu kiirrünnakut hiljem – nende vahele mahtus veel paar Otsa tõrjet – olid võõrustajad ees 12:8. Voika oli selleks ajaks visanud pea sama palju väravaid kui HC Tallinn kokku ehk seitse. Kuid meistriliigas debüteeriv tegev noor klubi on lõppeval hooajal juba tõestanud, et alla ei anta ning vaheajaks oli seis 15:13.

Teise pooltunni algul vähendas Robin Obergi tabamus vahe minimaalseks, aga siis leidis Viljandi uue käigu. Väravaid tuli erinevatelt palluritelt ja kuigi Tallinngi üritas mitmekülgselt rünnata, jäi enamik viskeid ikka ja jälle Otsa näppudesse. 41. minutil tegi Voika karistusvise seisuks 21:15 ja kümme minutit hiljem tuli Kristo Järve kavalast sooritusest juba 25:17 ning mäng oli tehtud.

Mõlemad peatreenerid andsid mänguaega kõigile palluritele ja lõpuvile kõlades olid Viljandi võidunumbrid 28:24. Voika arvele jäi lõpuks 12 tabamust, Järve toetas seitsme ja Kristjan Koovit kolme väravaga. Kaotajate poolel oli täpseim mängu lõpus hoogu sattunud vasakäär Marek Karu, kes tabas kuus korda. Oberg ja Marko Slastinovski lisasid neli väravat.

"Kõigis viimastes mängudes oleme alustanud kehvasti ja ei oskagi öelda, millest see tingitud," lausus võitjate juhendaja Marko Koks. "Täna tulime kaotusseisust kenasti välja, Rasmus oli väravas hea, aga sai palju abi ka kaitselt. Peame rohkem stabiilsust leidma, et eduseisus mitte keskendumist kaotada. Teisipäeval on juba uus mäng."
Tallinna peatreener Jüri Lepp leidis lisaks vastaste väravavahile teisegi kangelase. "Olime suurtes raskustes Rasmus Otsaga, kes tegi hea partii. Aga vanameister Kristo Järve oli täna ka väga kõva! Kui saime kiireid joosta, kõik toimis, positsioonirünnakul oli meil selgeid probleeme. Tuleb teisipäeval kõvasti juurde panna," sõnas Lepp.

Teisipäeval kohtuvad meeskonnad teistkordselt, kohtumine algab Kalevi spordihallis kell 19. Täpsel samal ajal tulevad Põlva Mesikäpa hallis kullaseeria avamänguks platsile Põlva Serviti ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper.

Enne mängu:

Meistriliiga põhiturniiril kohtusid meeskonnad kahel korral ja Viljandi võitis mõlemad mängud täpselt sama skooriga, 28:27. Novembris kaotasid mulgid avapoolaja 10:16 ja võiduvärav visati kaks sekundit enne lõppu. Jaanuari viimasel päevalgi oli Tallinn pea pool tundi juhtivas rollis, kuid mängu lõpu kallutas vastane enda kasuks. Viljandi kaotas just tolles kohtumises vigastusega põhipommitaja Robert Lõpu – avamängu võiduvärava autori.

Marko Koks: üritame Tallinna plussid miinuseks pöörata

Viljandi on Eesti meistrivõistlustel viimasel neljal aastal tulnud medalile – kolmel korral saadi pronks, tunamullu võideti hõbemedalid. Tänavu lõpetati põhiturniir teisel tabeliastmel, ent poolfinaalis jäädi selgelt, mängudega 0:3 alla HC Kehra/Horizon Pulp&Paperile. Viimati maitsti võidurõõmu pea kaks kuud tagasi kui 15. märtsil alistati Põlva Coop.

"Praegu pole mõtet pisaraid valada poolfinaalikaotuse pärast," sõnas Viljandi peatreener Marko Koks. "Eesmärgid võisid meil kõrgemad olla, aga tagasi vaadates on hooaeg erinevatel põhjustel väga keeruline olnud ning peame jääma realistideks. Meiesugusele amatöörmeeskonnale on iga koht ja medal tähtis, nii et motivatsiooniprobleeme meil kindlasti pole."

Kahe ülinapi võidu peale põhiturniiril tuleb tagasi vaadata, tunnistas mulkide juhendaja. "Aega on möödas palju, aga vastas on samad mehed. Tõsi, meil endil on muudatusi, sest sügisel olid meil rivis veel nii Lõpp kui Vladimir Maslak. Väga hea debüüthooaja teinud HC Tallinna suurimaks tugevuseks on minu silmis nooruse uljus ja suur tahtmine. See võib olla suur pluss, ent meie ülesanne on see miinuseks pöörata," lisas Koks.

Jüri Lepp: medal on suur motivaator

HC Tallinna näol on tegu meistriliiga debütandiga, kes lõpetas põhiturniiri viiendana, aga noppis siis 5.-8. koha vaheturniiril kuus võitu kuuest ja alistas veerandfinaalis Coopi mängudega 2:0. Poolfinaalis tuli kõigis kolmes kohtumises alla vanduda tiitlikaitsja Põlva Servitile.

"Eelmine vastane oli meie jaoks veel liiga kõva pähkel," tunnistas pealinlaste peatreener Jüri Lepp. "Aga usun, et hoog on meil hea ja nüüd võiks ka tulemust tulla. Poisid tahavad, medal on suur motivaator ja üritame oma parimat mängu näidata. Play-off võib siiski olla ettearvamatu ja kindlasti on Viljandil palju enam praktikat medalimängude pidamisel."

Lepp ladus soosikukoorma mulkide turjale. "Neil on suured kogemused ja mitu teenekat mängijat, kuigi osaliselt oleme sarnaselt segu noortest ja kogenutest. Hooaja keskel lisandus Viljandi tiimiga Kristo Voika, ent samas kaotati Robert Lõpp. Oleme vastasega vaid kahel korral sel hooajal kohtunud, aga meie palluritel on kindlasti meeles need kaks nappi kaotust põhiturniiril," sõnas Lepp.

Pronksiseeria:

6.05. 14.00 Viljandi HC – HC Tallinn
8.05. 19.00 HC Tallinn – Viljandi HC

Vajadusel:

12.05. 15.00 Viljandi HC – HC Tallinn