Lisaks Bobryshevile on MM-sõitjatest stardis eelmise aasta tiitlit kaitsev Tanel Leok ja tema meeskonnakaaslane Husqvarna 8Biano tiimist, hispaanlane Iker Olana Larranaga, kes oli viimasel Portugali MM-etapil MX2 klassis 9. Sarnaselt eelmistele aastatele asuvad stardijoonele nimekad sõitjad nii Eestist kui naaberriikidest. Kohalikest ässadest on end üles andnud eelmise aasta Eesti rahvuskoondise liikmed Harri Kullas ja Priit Rätsep ning lisaks Gert Krestinov, Aigar Leok, Erki Kahro jt. Meie lõunanaabritest tulevad Sõmerpallu võistlema Läti meistrivõistlustes esimesed mehed Toms Macuks ja Davis Ivanovs.

See aasta on Sõmerpalus rohkem rõhku pandud noorteklassidele, kuna stardis on Leokite järgmine generatsioon eesotsas Tanel Leoki poegade Travise ja Sebastiani ning Aigari poja Lucasega.
Ühtekokku on ajaloos esimest korda stardis kokku 6 Leoki nime kandvat sõitjat, kuna lisaks Tanelile, Aigarile ja nende järelkasvule osaleb Superenduro sõidus ka Aigari vend Martin.

Võistluse üks peamisi meelelahutusi on läbi aastate olnud enne superfinaali sõidetav Euroopas ainulaadne kostümeeritud sääreväristajate sõit, kus on peamine rõhk pigem atraktiivsel sõidukostüümil, kui võidukihutamisel. Selles sõidus on alati ohtralt osalejaid ja tänavu on seal ka suurim auhinnalaud, kus kostüümivõitja saab endale pesumasina ja kõige põnevam meeskond massiivse kännupingi. Eraldi on välja pandud loosiauhinnad nii mees- kui naisvõistlejatele ja lisaks saab iga osavõtja ka medali. Osalustasu selles klassis ei küsita, võistlema pääseb tavalise ürituse pileti ostmisel.

Teine show-võistlus on Superenduro spetsiaalselt selleks sõiduks takistustest loodud rajal, millest osa kulgeb krossirajal ja muu osa sisaldab palkidest ja kividest raskeid rajalõike, kus pannaks proovile osalejate parimad sõiduoskused. Tänavu kuulub see võistlus aga esmakordselt Eesti tiitlivõistluste arvestusse, kuna seal peetakse Superenduro Eesti karikavõistluste kolmas etapp. Lisaks Martin Leokile on võistlema tulemas enamus Eesti paremikust eesotsas Euroopas tegusid tegevate Rannar Uusna ja Priit Bienega. Eestlastele tuleb konkurentsi pakkuma lätlaste hetke esinumber Ivo Steinbergs, kes võitis läinud viikendil Lätis toimunud võistluse Leoki ja Biene ees.

Järgmisel kolmapäeval lähevad Sõmerpalus rajale masinaklassid 50cc PW/Mini, 50cc, 65cc, 85cc, Naised, MX Hobi, MX125, MX2, MX1, Säärud ning Superenduro klassid Pro, Hobi, Seenior 40+ ja Algajad. Võistluspäeva lõpetab traditsiooniliselt Superfinaal, mille võitja saab suure Väino Leoki rändkarika.

Treeningud ja kvalifikatsioonid algavad kell 13:40 ja esimene start antakse 17:00. Võistluspäev kulmineerub umbes 20:45 sõidetava kuulsa superfinaaliga, kus osalevad 8 MX1 ja 4 MX2 klassi paremat sõitjat. Lisaks on võistluse organisaatoril võimalus osalejate koosseisu täiendada.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid