Tõsi, istung ei kestnud kuigi kaua, kirjutab rus.delfi. Kuritegelikes ringkondades "Golova" nime all tuntud Valeri Mihhailov oli haigestunud ning Narva Transi eksmängija Anton Sereda ei ilmunud kohale. Istungil olid seetõttu vaid Transi mängumehed Sergei Ussoltsev ja Aleksandr Kulik. Kõik neli olid varem nõustunud kokkuleppemenetlusega.

Istungi alguses võttis sõna Transi endine kaitsemängija Kulik, kes teatas, et keeldub kokkuleppemenetlusest ning ei võta süüd omaks. Väravavaht Ussoltsev palus kohtul oma juhtumit võimalikult kiiresti käsitleda. Tema advokaadi sõnul soovib Ussoltsev Eestist lahkuda, et siirduda välismaale oma elukohta.

Riigiprokuratuur saatis detsembris kohtu ette 11 meest, kellest kaheksa on Narva Transi endised jalgpallurid. Lisaks eelnimetatutele on kohtu all veel Stanislav Tokarev, Maksim Gruznov, Sergei Leontovitš, Aleksandr Tarassenkov, Vitali Gussev ja Erik Grigorjev.

Neid kõiki süüdistatakse kuritegelikku ühendusse kuulumises ja suures ulatuses kelmuses. Süüdistuse järgi kuulusid mehed kuritegelikku ühendusse, mis tegutses 2011. aasta juunist 2013. aasta novembrini, mil tuvastati kokkuleppemängud 12 Eesti meistriliiga, kolmel UEFA Euroopa liiga, ühel Eesti karikasarja mängul ja ühel Leedus toimunud kohtumisel.