Kohe alguses läks eest neli ühesüsta. Tihedam rebimine algas kolme Eesti koondise aerutaja vahel viimastel kilomeetritel Valgeveski käärus. Eesti meistriks tuli tänavu heas vormis olev Tarmo Tootsi (2:42.54), teisena ületas lõpujoone Martin Luik (2:43.15), kolmadaks jäi Kaarel Alupere (2:45.14). Medalivõitjad on kõik Tartu SAK aerutajad.

"Täna oli kerge sõita, kuigi oli pisut vastutuul. Vorm on hea," sõnas värske Eesti meister maratonis, augustis Duisburgi MM-il ühesüstal 500 m distantsil 8. koha saanud Tarmo Tootsi. "Ei olnud minu päev, jäin Tarmost ja Martinist maha lõpukilomeetritel Valgeveski käärus," nentis tänavu esmakordselt MM-l meeste klassis võistelnud Kaarel Alupere. Aluperet, kel on sihiks jõuda kahelisel süstal koos Tootsiga Rio de Janeiro olümpiale ootab ees armeeteenistus.

Naistest tuli Eesti meistriks noor Pärnu Kalevi aerutaja Anette Baum (3:20.00), teiseks jäi Valeria Mitrofanova (3:26.21) Põhjakotkast, kolmandaks Eve Külasalu TÜ ASK / Viljandi. Ühelisel kanuul tuli Eesti meistriks maratonis Euroopa viies juunior Joosep Karlson (3:02.29) Pärnu Kalevist, teiseks jäi tema klubikaaslane Andreas Baum (3:06.33), kolmandaks Mihkel Vitsut TÜ ASK/Viljandi.