Tuuri üldarvestuses kolmandaks tõusnud, hea sprindijalaga Bagdonas võistles ka Londoni olümpiamängudel, kus sai peagrupis finišeerides 59. koha. Leedulane võitis tänasel etapil ka esimese vahefiniši Tõrvas, millega kindlustas veelgi sprinterite rohelise punktisärgi hoidmist.

Grupifinišis Otepääl järgnesid võidumehele hollandlane Dylan Grönewegen ja lätlane Indulis Bekmanis. Erki Pütsep oli parima eestlasena kerges mäkkefinišis kuues. Krister Raudsepp sai 22., Sten Sarv 29., Rene Mandri 32., Martin Puusepp 50., Ivo Suur 54. ja Karlo Aia 56. koha. Peagruppi kuulus 87 ratturit.

Eestlastest sai etapil kõige kõnekama märgi maha esimest aastat meeste klassis võistlev Mihkel Räim. Saaremaa Viikingi rattur pages peagrupist koos nelja kaaslasega umbes 104. kilomeetril ning ees suudeti vastu pidada teise vahefinišini 154. kilomeetril. Jooksikute maksimaalne edu ulatus pea kolmele minutile. Etapi ainsa mäefiniši Otepääl võitis jooksikutest just Räim ning kuna mägedearvestuse liider, rootslane Alexander Gingsjö on ühtlasi ka tuuri üldliider saab Räim homsel etapil ise kanda mägedekuninga särki.

Suuremat aktiivsust näitasid täna eestlastest veel üles Ivo Suur, Janari-Joel Jõessar ja Martin Laas. Tiitlikaitsja Erki Pütsep on seni hoidnud suhteliselt tagasihoidlikku joont.

Homme suundub velotuur Läti pinnale. Kolmas etapp kulgeb trassil Smiltene - Riia ja selle pikkuseks 180 kilomeetrit.