Võistluse läbiviijaks on Eesti Audi Klubi, mis korraldab ka varasuviti toimuvaid One Mile Challenge-nimelisi lõppkiirusvõistluseid. Et aga AC Mile sarja üritused toimuvad ajaliselt hiljem, mis annab tipptegijaile võimaluse oma võistlusautod tippvormi seadistada, siis on AC Mile’il saavutatavad lõppkiirused reeglina suuremad. Näiteks mullu saavutas vähemalt 300km/h tulemuse koguni 5 võistlejat.

Tänavusele üritusele on juba registreerunud 64 osalejat, sealhulgas eelmise AC Mile üldvõitja ja Eesti miilivõistluste rekordiomanik (319 km/h) Aleksandr Ljahh Nissan Skyline GTR’il. Mõõduvõtt toimub kolmes võistlusklassis, eriauhinnad on kiireimale naisvõistlejale ja diiselautoga osalejale. Soovijatel mõõdetakse kiirust ka 1km märgise juures. Võistlussõidud algavad kell 13.00.

Lõppkiirusvõistlused on Eestis kogumas populaarsust, kuna pakuvad kiirusejanustele turvalist ja seaduslikku võimalust enda ja oma auto võimeid proovile panna. Võistlus on orienteeritud tänavasõidukõlbulikele autodele, mille hulgas aga on alati esindatud nii mõnigi silmale ja kõrvale naudingut pakkuv kiire eksootiline sõiduvahend.