Vastamisi lähevad Tartu sportlane Kaisa Rebane (amatöörrekord - 1 võit) ja Soome võitleja Iida Rimmi (amatöörrekord - 1 võit, 1 kaotus). Matš peetakse amatöörreeglite järgi.

Kaisa (24) on sportliku vabavõitlusega tegelnud pea 1,5 aastat ning selle aja jooksul pidanud ühe võiduka matši (eelmise Raju päevasel amatöörüritusel). "Nii mõnigi inimene on uudishimulikult pärinud, miks tegeleb naine nii karmi spordialaga. Pärast väikest selgitustööd igapäevaste treeningute tehnilisusest ja spordialast üldisemalt saadakse aru, et asi ei olegi nii karm, kui välja paistab - MMA sobib huvi korral ka naistele," selgitab Kaisa, kes on sporti teinud juba üheksandast eluaastast.

"Siiski, võitlussport on täiskontaktne sport," lisab Kaisa. "Loomulikult saab trennis mõnikord ka haiget. Valuga hakkama saamine on üks osa selle spordiala ettevalmistusest samamoodi, nagu alpinistide jaoks on vältimatu külmaga või pikamaajooksjate jaoks tugeva väsimusega toime tulemine."

Võistluste peakorraldaja Ott Tõnissaar, kes ühtlasi on ka üks Kaisa treeneritest, arvab, et naiste puuris nägemine võib olla esmapilgul küll harjumatu, kuid see ei tähenda, et naised MMA-s võistelda ei tohiks. "Kaisa on treeningutel väga tubli ja järjekindel. Minu jaoks on kohati üllatav, kui palju selles pisikeses naises on sihikindlust treenida igapäevaselt täiskontaktset võitlusspordiala, nagu seda on MMA. See, et Kaisa on jõudnud ka puuri võistlema, on lihtsalt asjade loomulik jätk."

Maailmatasemel peetakse naistematše juba mõnda aega ka tippliigades, nagu Strikeforce ja Bellator. Mõned tuntumad nimed naiste MMA-s on näiteks Cristiane "Cyborg" Santos ja Gina Carano.

Raju on sportlik võitlusareen ja meelelahutuslik vaatemäng, kus kohtuvad kahevõitluse parimad sportlased. See on Eesti suurim sportliku vabavõitluse show- ja spordisündmus, mis garanteerib adrenaliinirohke spartaliku vaatemängu. Sportlik vabavõitlus (ingl. k mixed martial arts, MMA) on võitlussport, mis ühendab endas kolm olümpiaala - poksi, maadluse, judo - ja teised kahevõitlusalad.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid