Rocki algkoosseis: Tein, Abernethy, Doronin, Talts ja Morrison.

Mäng algab Rockile nukrates toonides, kui nelja minutiga jäädakse taha 2:9.

Edasi läheb lõbusamalt, Abernethy, Doronini ja Eichfussi korvid vähendavad vahe 8:9-le.

Sealt edasi Rock vastaseid enam kaugele ei lasknud ja esimese veerandi võitis Ventspils 21:17. Rocki parimana on Eichfuss kogunud seitse punkti.

Teist veerandit alustab Rock väga bravuurselt, koguni kaheksa punkti Sokult ja kaks punkti Doroninilt ja Morrisonilt ning minnakse ette 29:23.

Aga rõõmu jagus vaid suhteliselt üürikeseks ajaks - kohe järgnes tõhus vahespurt Ventspilsilt, kes läks omakorda ette 33:29 ja ka 35:29.

Seejärel punktid Abernethylt, Doroninilt ja Allingult ning tablool taas viik 35:35. Vaheajani 3.24.

Ventspils oli siis pisut teravam ja täpsem ning läks vaheajale eduseisus 44:41.

Rocki parimana on Eichfuss kogunud 11 punkti.

Teise poolaja algul pääseb Ventspils ette 46:41, siis on kord Rocki korvide käes, kes läheb omakorda juhtima 47:46.

Korraks on Rock isegi kuue punktiga ees - 56:50. Sellele eelnes Eichfussi võimas pealtpanek ja Leppiku kolmene. Aga kohe jõuab Ventspils viigini. Viimast veerandit alustatakse siiski Rocki eduseisult 59:56. Viie veaga on välja langenud Talts.

5.40 enne lõppu juhib Rock 65:63. Lõpp tuleb põnev.

Nii ongi, punkt-punkti mäng. Abernethy kolmene viib Rocki ette 73:71, kui mängida jääb 45 sekundit.

Seejärel visati mõlemas platsi otsas kõvasti vabaviskeid, neist viimase tabas Abernethy 10,5 sekundit enne lõppu, aga Tatumi vise ei tabanud ja Rock sai magusa võidu - 74:74.

Võitjate resultatiivseim oli Timo Eichfuss 19 punktiga.

Eellugu:

Kerge Rockil olema ei saa, sest Läti klubi on viimastes mängudes näidanud väga head minekut, alistades jaanuaris ka Euroliigas mängiva Kaunase Žalgirise 94:80.

Rock on Ventspilsiga tänavu korra kohtunud ning mäletatavasti saadi Janis Strelnieksi viimase sekundi viskest valus punktiline kaotus 77:78.

Sarnaselt Ventspilsiga on oma mängu leidamas ka Rock, kes on nüüd teeninud kolm magusat võitu järjest, kirjutab basket.ee. Esmalt alistati Balti liiga kodumängus Šiauliai 86:62, siis Eesti meistriliigas Tarvas 85:77 ning viimases kohtumises oldi 85:60 üle Liepaja Lauvasest.

Selge on see, et Rock vajaks edasipääsu kindlustamiseks võitu, seda enam, et Riia VEF sai eile koduplatsil üllatuslikult 90:77 jagu Šiauliaist ning muutis tabeliseisu veelgi pingelisemaks.

Mäng algab Ventspilsis kell 18:30. Ülekande teeb Viasat Sport Baltic.