Mulluse finaali kordusetendus Liverpooli ja Reali vahel algas inglastele suurepäraselt. Juba neljandal minutil leidis Mohamed Salahi täpne sööt karistusalas Darwin Nunezi, kes saatis palli kahe kaitsja vahelt kauni kannalöögiga võrku.

Kulus vaid kümme minutit ning seis oli juba 2:0. Liverpooli teise tabamuse puhul tegi räige prohmaka Reali väravavaht Thibaut Courtois, kes võttis tagasisöödetud palli rinnaga omaks ja puterdas selle seejärel ebakindla puutega Salahile, kellel polnud raske pall võrku lükata.

Reali suur tagasitulek algas 21. minutil, mil mulluse finaali võiduvärava autor Vinicius Junior mängis end karistusala vasakus nurgas kaitsjate vahelt löögile ja saatis palli ülitäpse löögiga tagumise posti kõrvale.

Viik tuli tabloole 36. minutil, mil suure eksimuse tegi Liverpooli puurilukk Alisson. Inglaste väravavaht lõi Gomezi poolt tagasisöödetud palli vastu Vinicius Juniori, kellest põrkas mänguvahend tema selja taha väravasse.

Teise poolaja esimese 20 minutiga lõi Real veel kolm väravat. Esmalt jätsid Liverpooli kaitsjad karistuslöögi järel Eder Militao värava ees valveta ning brasiillane koksas palli peaga võrku. Kaheksa minutit hiljem pääses löögile vanameister Karim Benzema ning pall võttis Gomezist rikošeti ja maandus väravas. Just Benzema vormistas ka lõppseisu, kui realiseeris külmavereliselt Reali kontrarünnaku, mille alustas suurepärase sööduga 37-aastane Luka Modric. Liverpooli mehed üritasid keskväljal horvaati veaga maha murda, kuid Modric jäi jalule ja suutis palli edasi sööta.

Itaalia meistriliigat juhtiv Napoli astus samuti pika sammu veerandfinaali suunas, kui alistas võõrsil Frankfurdi Eintrachti 2:0. Napoli väravad lõid 40. minutil Victor Osimhen ja 65. minutil Giovanni Di Lorenzo. Enne teist väravat jäid sakslased Randal Kolo Muani eemaldamise järel kümnekesi. Itaallaste edu võinuks olla ka suurem, kuid Khvicha Kvaratskhelia ei suutnud avapoolajal penaltit realiserida. Tema 11 karistuslöögil tõrjus Kevin Trapp.