Kaotajad: kohtunikud. Esimesel kolmel päeval hoidsin end kohtunike kritiseerimisega tagasi, kuigi puid võinuks alla panna mitmes kohtumises toimunu pärast. Ent sisetunne ütles, et peagi on tulemas mingi meeletu prohmakas ja nii läkski. Päeva põnevuskohtumises Saksamaa - Leedu tehti viimase Jonas Valanciunase vastu kolmandal veerandajal viga, lisaks sai sakslaste peatreener Gordon Herbert otsa tehnilise vea. Kuid kohtunikud andsid Leedule kolme vabaviske asemel vaid kaks. Kuna normaalaeg päädis viigiga, siis oli tegu väga oluliselt mängu kulgu muutnud otsusega. „Ma isegi ei tea, mida öelda olukorras, kui kohtunikud unustavad vabaviske anda. Kuidas on see üldse võimalik? See on keskkooli korvpalli tase,“ ütles New Orleans Pelicansi tsenter Valanciunas. Peab nõustuma. FIBA ja Euroliiga tüli, mis jätab viimases sarjas vilistavad kohtunikud turniirist eemale, on jätnud tervele EM-ile pitseri. Ja selline tunne oli juba enne Leedu mängu.

Kaotaja: Leedu. Jätkame nendega. Turniiri avamängus oli Leedu kuus minutit enne matši lõppu ees viie punktiga, aga Sloveenia võitis 92:85. Teises kohtumises oli Leedu seitse minutit enne lõppu peal kuuega, aga Prantsusmaa jäi peale 77:73. Nende kolmas matš Saksamaaga oli senise EM-i kõige ägedam thriller, sest võitja selgus alles teisel lisaajal. Ehkki teise lisaaja lõpus said proovida Marius Grigonis, Arnas Butkevičius ja Ignas Brazdeikis, siis võitis mängu Saksamaa skooriga 109:107. Nende üks NBA täht Jonas Valančiūnas oli taas suurepärane (Saksamaa vastu 34 punkti ja 14 lauda). Kuid näiteks Domantas Sabonise arvel on 29 punkti. Kolmes mängus kokku.