FIBA ja NBA omavahelise kokkuleppe põhjal tohivad unistuste liiga mängijad liituda rahvusmeeskonna treeningutega 28 päeva enne suurturniiri ehk praegusel juhul EM-i algust. Nii liitusid laupäeval Leedu koondise trennidega New Orleans Pelicansis mängiv Jonas Valanciunas ja Sacramento Kingsi äss Domantas Sabonis, kes seni leppisid pealtvaatajate rollidega.

Kui Leedu rahvusmeeskond sai sotsiaalmeedias hõisata „Meie tiim on koos!“, siis Eesti koondise algsest 16-pealisest koosseisust on alles veel kuraditosin mängijat. Kui haigestunud Henri Drell jäeti Leetu sõitnud koondisest varakult maha, siis koos Maik-Kalev Kotsariga võttis kodutee ette ka Sander Raieste. Mõlemad Baskonia hingekirja kuulujad ei tundnud end hästi, mistõttu riskide maandamiseks näis mõistlikum anda neile paar päeva puhkust.

Eesti koondise koosseisus on laupäeva õhtuse seisuga tagamängijad Sten Sokk, Kerr Kriisa, Kristian Kullamäe, Märt Rosenthal, Martin Dorbek ja Robert Valge, ääred Janari Jõesaar, Kregor Hermet, Siim-Sander Vene, Kaspar Treier ja Kristjan Kitsing ning keskmängijad Matthias Tass ja Rauno Nurger.

***

EM-finaalturniiriks valmistuv Eesti koondis peab augustis viis kõrgetasemelist kontrollmängu: 4. augustil kaotasid sinisärgid Klaipėdas Leedule 70:84, sama vastasega kohtutakse 7. augustil Alytuses. 12. ja 14. augustil võõrustatakse Tartus Ilmar Kullami nimelisel turniiril Belgiat ning Bosnia ja Hertsegoviinat, 19. augustil ollakse Riias vastamisi Lätiga. Kõik need matšid on Delfi TV vahendusel nähtavad Delfi Kogupaketi tellijatele.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid