Kodujääl mänginud Lightningu hokimeeskond võitis avakolmandiku 2:1 ja juhtis juba teisel perioodil nelja väravaga. Kõik tabamused sündisidki kahe esimese kolmandiku jooksul.

Nii Steven Stamkos, Pat Maroon kui Ondrej Palat said võitjate poolel kirja värava ja väravasöödu. Lisaks jõudsid väravani Anthony Cirelli, Nicholas Paul ja Corey Perry. Tampa Bay väravasuul tegi suurepärase mängu venelane Andrei Vasilevski, kes tõrjus 39-st pealeviskest 37.

Avalanche`i poolel viskas mõlemad väravad rootslane Gabriel Landeskog, mõlemale tabamusele tegi eeltöö soomlane Mikko Rantanen.

Tampa Bay jaoks oli aga kurvaks uudiseks nende tähtmängija Nikita Kutšerovi vigastus. Trauma sai ta võitluses Devon Toewsiga.

Seeria neljas mäng on kolmapäeval taas Amalie Arenal, kus Lightning on nüüd võitnud juba kaheksa kohtumist järjest.