Viimases alagrupimängus üllatuslikult Hollandi paari Alexander Brouweri ja Robert Meeuwseni 2:1 (16, -12, 12) võitnud Tiisaar ja Nõlvak tulid C-grupis täiseduga esimeseks. Hollandlased tulid kahe võiduga teiseks ja kolmandaks platseerus Mehhiko duo Virgen – Sarabia, mis oli viimases voorus 2:0 (17, 15) üle Maroko esindusest Abicha – El Gharouti.

Kokku on alagruppe 12, igast pääses otse edasi kaks esimest paari, lisaks tagasid kohe koha play-offis 1/16-finaalis kõigi alagruppide peale neli paremat kolmanda koha saajat, kirjutab Volley.ee. Kaheksa ülejäänud kolmanda koha tiimi mängivad teisipäeval lisaringi (lucky loser), et selgitada viimased edasipääsejad.

Eesti läheb homses 1/16-finaalis vastamisi just ühe „õnneliku kaotaja“ ehk kolmandana edasi saanud meeskonnaga. Seejärel oleks 1/8-finaalis vastaseks üks alagrupis teise koha saanud tiim, alles veerandfinaalis võiks kokku minna alagrupivõitjaga (kas K- või F-grupi võitja ehk itaallased Nicolai – Cottafava või tšehhid Perušič – Schweiner).

Aga ärgem kiirustagem sündmustest ette. Tegelikult ei tähenda alagrupi kolmandaga kokkuminek MM-il väga sümpaatset debüüti tegevatele eestlastele tingimata oluliselt kergemat mängu, kuna alagruppide koosseisud olid taseme mõttes erinevad. Tiisaare ja Nõlvaku grupp oli üks kergemaid, samas näiteks B-grupp oli täielik surmagrupp ja „lahkunukeseks“ ehk neljandaks osutus seal Poola duo Bryl – Łosiak, mida loeti enne turniiri viie suurema soosiku sekka.

B-grupp tuli seepärast nõnda kõva, et üks Aafrika duo loobus osalemisest ja neid pääses asendama Hollandi paar Varenhorst – Van de Velde. Bryl – Łosiak kaotasid hollandlastele 0:2, võitsid siis küll 2:0 kanadalasi Schachter – Dearing, kuid viimases matšis tunnistasid itaallaste Lupo – Ranghieri paremust seisuga 0:2 ja viletsam geimide suhe jättis nad viimaseks.

Täna selguvad lucky loseri ringis viimased neli edasipääsejat ja siis loositakse 1/16-finaalide paarid.