Suures lõpuloos üritab peatoimetaja Raul Ojassaar vastata küsimusele: mis teeb ilusast väravast ilusa värava? Sealjuures ei ole mõeldud löödud väravat kui spordisaavutust, vaid hoopis väravat kui füüsilist objekti väljakul!

JK Tallinna Kalevi duubelnaiskonna peatreener Kätlin Hein, kes on töötab põhikohaga hoopiski programmeerijana, käis talvel mitmeks kuuks Barcelonas, kus tutvus viimaste suundadega sporditeaduses ja analüütikas. Hein pajatab Jalkale, mida ta Kataloonias teada sai ning milliseid analüütikavõimalusi saaksid ka Eesti võistkonnad kasutusele võtta.

Intervjuus räägib naistekoondise peatreener Sirje Roops Eesti esindusnaiskonna aasta esimesest poolest ning eelseisvast MM-valikmängust Kasahstaniga, samuti tutvustab Jalka rannajalgpalli uusimat suurprojekti: Läänemere rannajalgpalliligat, mis sel suvel avapaugu saab.

Indrek Schwede tutvustab „Maailma“ rubriigis legendaarse Ukraina jalgpallitreeneri Valeri Lobanovskõi meetodeid ja saavutusi – muuhulgas tuli Lobanovskõi käe alt lausa kolm jalgpallurit, kes võitsid hiljem Ballon d’Ori.

MM-finaalturniiride ajaloosari jõuab 1998. aasta turniirini, mängijaks luubi all on Saku Sportingu väravavaht Keiti Kruusmann. Järjekordne osa ilmub ka uuest sarjast „Pane end proovile!“, kus enda võimeid saab testida nii mälumängu- kui reeglite tundmise küsimuste peal.

Postritel on Vladislav Kreida, FC Flora naiskond, Lyoni Olympique’i naiskond ja Paide Linnameeskond.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid