Ruud alustas mängu hästi ning pääses esimest setti kahe murde toel kiirelt 5:0 juhtima. Teises seti viiendas geimis õnnestus norralasel Rune palling uuesti murda, kuid pikka pidu Ruudil ei olnud, sest kohe järgmises servigeimis võttis 19-aastane taanlane murde tagasi. 4:4 seisul õnnestus Runel võita kaks järjestikust geimi ning sellega ka kogu teine sett.

Kolmandas setis tekkis mängu aga korralikult särinat, sest 3:4 kaotusseisu jäänud Rune otsustas pahameele oma ema peal välja elada, karjudes tribüünide suunas "mine ära!" Hoolimata ema lahkumisest tuli Runel lõpuks kiires lõppmängus ikkagi Ruudi 7:2 paremust tunnistada. Otsustavas setis võttis Ruud suhteliselt kindla 6:3 võidu.

Palju kõneainet pakkus aga ka taanlase kohtumise järgne käepigistus või õigemini selle puudulikkus. Nimelt otsustas Rune vaid viivuks Ruudile käe pihku ulatada ja seejärel pettunult minema tormata.

Poolfinaalis läheb Ruud vastamisi Marin Ciliciga (ATP 23.), kes alistas veerandfinaalis Andrei Rubljovi (ATP 7.) tulemusega 5:7, 6:3, 6:4, 3:6, 7:6 (10:2).