Djokovic sai kaheksandikfinaalis 6 : 1, 6 : 3, 6 : 3 jagu argentiinlasest Diego Schwartzmanist (ATP 16.). Nadali kohtumine kanadalase Felix Auger-Aliassimega (ATP 9.) osutus aga hoopis tasavägisemaks.

Nadal kaotas avaseti 3 : 6, kuid võitis kaks järgmist 6 : 3, 6 : 2. Neljanda seti kallutas enda kasuks Auger-Aliassime 3 : 6. Viimase seti võitis aga Nadal 6 : 3. Kohtumine kestis 4 tundi ja 23 minutit.

13-kordse French Openi võitja Nadali jaoks oli see alles kolmas kord ajaloos mängida Prantsusmaa lahtistel viiendat setti. Nadali ja Djokovici veerandfinaal on kokkuvõttes juba rekordiline 59. omavaheline vastasseis, vahendas BBC.

Teise veerandfinaali moodustavad Alexander Zverev (ATP 3.) ja Carlos Alcaraz (ATP 6.). Zverev sai kaheksandikfinaalis 7 : 6 (11), 7 : 5, 6 : 3 jagu hispaanlasest Bernabe Zapata Mirallesist (ATP 131.). Zverevi järgmine vastane Alcaraz oli omakorda 6 : 1, 6 : 4, 6 : 4 parem venelasest Karen Hatšanovist (ATP 25.).

Meeste üksikmängu teise tabelipoole neli veerandfinalisti selguvad esmaspäeval.