Heat ei juhtinud otsustavat mängu kordagi. Celtics võitles teisel veerandajal välja 17-punktilise edu, mis teisel poolajal langes kohati ka vähem kui viiepunktiliseks, aga Heati vastu kaotusseisu kordagi ei jäädud. Seejuures tegi Heat viimastel minutitel 85:98 kaotusseisust 11:0 spurdi, kuid sellest enam ei piisanud.

Celticsi kasuks viskas Jayson Tatum 26 punkti ja võttis 10 lauapalli. Jaylen Brown ja Marcus Smart kogusid 24 silma. Heati täht Jimmy Butler viskas üleplatsimehena 35 punkti. Bam Adebayo arvele jäi 25 silma ja 11 lauapalli.

Bostoni klubi jõudis NBA finaali esimest korda peale 2010. aastat. Tänavu ootab neid finaalis ees Golden State Warriors, kes sai 4:1 jagu Dallas Mavericksist. Finaalseeria algab Eesti aja järgi reede varahommikul.