Eestil oli kolmes esimeses geimis lõpus kätte võidetud kolmepunktiline edu, ent kahes esimeses sulas see viigiks ning seejärel ka kaotuseks (22:25 ja 27:29). Kolmandas suudeti otsustavatel hetkedel paremad olla (25:23) ning neljas võideti kindlalt 25:18. Otsustav viies vaatus kuulus eestlastele tulemusega 15:12, teatab Volley.ee.

Kolmandat korda minnakse põhjanaabritega vastamisi homme kell 11.00.

Mängu käik:

Eesti algkoosseis: Renet Vanker, Markus Uuskari, Stefan Kaibald, Kevin Saar, Alex Saaremaa, Mart Naaber, libero Johan Vahter.

Kodumeeskond sai mängus parema stardi, ent Uuskari blokist auti rünnakud kahandasid kolmepunktilise vahe minimaalseks ja vastaste vea järel oli tablool 9:9 viik. Sealt edasi pakkus avageim tasavägist võitlust, ent otsustavate hetkede eel lõi Vanker serviässa ja viis Eesti kolmepunktilisse eduseisu (19:16). Soome jõudis aga 22:22 viigini ja läks omakorda ette 23:22, sundides Eestit mõtlemisaega kasutama. Geimpalli said soomlased seisul 24:22 ja Naabri eksimus lõpetas geimi 25:22 Soomele. Saar oli avavaatuses Eesti edukaim 5 punktiga. Meie vastuvõtt oli 61%, rünnak 35%.

Sama koosseis jätkas ka teises geimis, mis sarnaselt esimesele algas tasavägiselt, kuni Saar sai mitmendal katsel kavalusega jagu vastaste blokist, viies Eesti ette 14:11. Soome oli rünnakul võimas ja Eesti edu sulas geimi keskel 16:16 viigiks. Taas said külalised Saare ja Kaibaldi hea tegutsemise toel ette 20:17, ent taas anti edu käest, kui Aaro Nikula pommlöök seadis tabloole numbrid 20:20. Naaber tõi esimese geimpalli Eestile seisul 24:23, ent Saare väga pikaks läinud serv seadis seejärel ohtu siinkirjutaja. Fedor Ivanovi äss andis geimpalli Soomele seisul 25:24, ent selle luhtas Kaibald. Uuskari piiri peale sihitud rünnak tõi Eestile uue geimpalli seisul 26:25, ent siis läks Naabri serv pikaks, taas viik. Nüüd eksis servil Mäkinen ja uuesti oli eestlastel võimalus geim lõpetada, aga ei – 27:27. Nüüd jõudis uuesti geimpallini Soome ja meie rünnak takerdus blokki – geim seega Soomele 29:27. Eesti rünnak oli 42%, rünnak 52%, Saarelt selles vaatuses 7 silma.

Eesti poolel jätkati samade meestega ka kolmandas geimis. Tasavägist võitlust jagus siingi – geimi keskel pääsesid põhjanaabrid mõnepunktilisse eduseisu, ent Uuskari rünnakupunkt viigistas 15:15 ja Naabri “haamer” andis meile minimaalse edu. Geimi lõpu eel tõi mitu olulist punkti Naaber, viies Eesti juhtima 19:16, millele järgnes ilus rünnak Uuskari esituses. Sarnaselt eelmistele geimidele oli Eestil käes kolmepunktiline edu, ent seegi kord sulas vahe viigiks – 20:20. Mängumeeste punktidel olid seekord edukamad eestlased. Saaremaa blokid tõid meile esimese geimpalli seisul 24:21, geim võideti tulemusega 25:23. Eesti vastuvõtt oli selles geimis 30%, rünnak 42%. 4 punkti jäi nii Kaibaldi kui Uuskari arvele.

Ka neljandas vaatuses saatis peatreener Fabio Soli platsile samad mehed, soomlased tegid mitu vahetust. Uuskari serviässad viisid Eesti 8:2 juhtima ning seda geimi kontrolliti algusest lõpuni. Saaremaa punkti järel oli vahe juba 18:11 ning seda enam maha ei mängitud. Geimi lõpus vahetas Vankeri välja Markkus Keel ja Mihkel Varblane Uuskari. Geim kindlalt Eestile 25:18 ja mäng seega viigis 2:2. Uuskarilt 8 punkti, meie vastuvõtt oli 25%, rünnak 50%.

Viiendas geimis jätkas Eestil sama koosseis, pooli vahetati Eesti punktilises eduseisus (8:7). Saaremaa blokk andis Eestile 11:9 edu, meie 13:11 juhtimisel kasutas Soli veel mõtlemisaega. Uuskari tõi esimese matšpalli seisul 14:11 ja geim võideti lõpuks 15:12 ning mäng 3:2.

Täna jäid koosseisust välja Albert Hurt ja Märt Tammearu.