Meie neiud avasid Türreeni meres asuval ja Sitsiiliast 25 kilomeetrit põhjas oleval saarel turniiri ülimalt tasavägise avakohtumisega, kirjutab volley.ee. D-alagrupi esimeses voorus vajasid nad eile Bulgaaria paari Nikol Duleva/Lora Slavcheva alistamiseks 46 minutit. Kohtumise lõppedes olid tablool Šadeiko (pildil blokis) ja Vengerfeldti 2:1 (21:15, 19:21, 15:11) võidunumbrid.

Teises voorus pingeline heitlus jätkus, kui mindi vastamisi Taani paariga Astrid Elisabeth Mellmølle/Clara Windeleff. Paar nädalat tagasi toimunud U18 vanuseklassi EM-il jäid taanlannad jagama 17. kohta, meie neiud 25. positsiooni. Itaalias peetud kohtumine lõppes Taani neidude 24:22, 21:19 paremusega.

Tänases alagrupiturniiri viimases voorus mängisid Šadeiko ja Vengerfeldt põhjanaabrite Emilia Koivisto ja Salla Rautiaineniga. Kohtumine kestis 33 minutit ja lõppes paraku vastaste 21:17, 21:15 võiduga. Siiski pääsesid meie neiud ühe võiduga alagrupist edasi 24 parema hulka, kus Eesti aja järgi homme kell 10:20 mängitakse Hispaania duoga Daniela Àlvarez Mendoza/Tania Moreno Matvejeva. Juba varem mainitud U18 EM-il jäid nemad jagama üheksandat kohta. Kohtumise võitja jätkab turniiri kaheksandikfinaalis, kaotaja jaoks on EM lõppenud. Turniiri tulemusi saab jälgida SIIT.

Itaalias olid võistlustules ka Siim Tammearu/Silver Maar, kes said alagrupiturniiril kahjuks kolm kaotust ja lõpetasid EM-i 25. koha jagamisega. Tänases otsustavas matšis mindi vastamisi samuti eelnevalt kaks kohtumist kaotanud võõrustajate Samuele Cottafava/Marco Malettiga. Mäng lõppes 33 minuti järel meie paari jaoks 14:21, 19:21 allajäämisega.

Turniiri avamängus läksid Maar ja Tammearu vastamisi Leedu paariga Patrikas Stankevicius/Aurimas Mazuras. Tervelt 52 minutit kestnud matš lõppes kahjuks vastaste 2:1 (21:17, 20:22, 15:9) paremusega. Õhtul ootas meie noormehi duell Venemaa paariga Vassili Ivanov/Sergei Gorbenko, kes pälvisid mullu U18 EM-il hõbemedalid. Avageimi võitsid idanaabrid kindlalt 21:9, teises jätkus pinget lõpuni, ent seegi lõppes Ivanovi ja Gorbenko paremusega (23:21).