Medalialadena oli kavas naiste odavise ning meeste teivashüpe, 3000 m takistusjooks ning 400 ja 800 meetri jooks.

Meeste teivashüppes sai kulla ameerikalne Sam Kendricks, kes edestas poolakat Piotr Lisekit ja prantslast Renaud Lavillenied. Esikoha tõi kõrgus 5.95.

800 meetri jooksus tuli poodiumi kõrgeimale astmele prantslane Pierre-Ambroise Bosse, üllatuslikult võitis hõbeda poolakas Adam Kszczot ning kolmandaks tuli keenialane Kipyegon Bett.

Naiste odaviskes võitis kulla tõeline elav legend Barbora Špotakova, kes viskas 66.76. Mõnevõrra üllatuslikult jäi esikolmikust välja favoriit Sara Kolak, kes lõpetas neljandana.

3000 meetri takistusjooksus sai kuldamedali keenialane Conseslus Kipruto. Teisena lõpetas marokolane Soufiane Elbakkali ning kolmandaks jäi ameerikalne Evan Jager.

400 meetris võitis kindlalt lõuna-aafriklane Wayne van Niekerk ajaga 43,98. Bolti järeltuljaks peetav sprinter lausa sörkis enamus distantsist ning ikkagi jättis jälitajad pika puuga selja taha.

Kolmapäev on meie jaoks taas palju põnevam, sest siis peetakse naiste kaugushüppe eelvõistlus, kus osaleb ka Ksenija Balta (algus kell 21.10).