Mäletatavasti kohtus Eesti suvel Challenger Cupil Kuubaga ja võitis 3:0. Nüüd nägid poolakad nendega päris kurja vaeva. Neljandas geimis olid taga 4:8, siis toimus midagi müstilist: ühtäkki tõstsid maailmameistrid järsult oma taset, panid vastastele blokis korraliku müüri ette ja tegid vahespurdi 12:2.

Mängu järel uuris üks naisreporter, kuidas Poola treener Vital Heynen tulemusega rahul on. "Olen võiduga rahul, kaotasime täna vaid kolmanda geimi, aga ei midagi muud," kostis ta.

Aga millised ootused on järgmiseks vooruks, kus vastaseks Puerto Rico, uuris naine. "Tahaks jälle 3:1 võita," kostis Heynen. Ja kui reporter selle peale üllatunud nägu tegi, jätkas: "Sel turniiril on eelkõige tähtsad võidud. Kui sa üksnes võidad, võid päris kaugele jõuda."

MM-i võõrustajamaad Itaalia ja Bulgaaria tegid turniiriga algust juba pühapäeval, kuid võistlused said õige hoo sisse täna, kui kavas oli kümme mängu.

Võidukalt alustas MM-i ka valitsev hõbedameeskond Brasiilia, kes oli 3:0 (17, 22, 20) üle Egiptusest.

Geimigi kaotamata läbis avavooru teiste seas Euroopa meister Venemaa, alistades 3:0 (21, 20, 16) Austraalia.

24 meeskonda on jaotatud nelja alagruppi. Iga alagrupi neli paremat pääsevad teise ringi, kus moodustatakse neli neljaliikmelist gruppi. Teise ringi gruppide võitjad ja kaks paremat teise koha omanikku jätkavad kolmandas ringis, kus on kaks kolmeliikmelist gruppi. Alles nende gruppide kahest paremast meeskonnast pannakse kokku poolfinaalpaarid.