Brasiilia jätkab maailma edetabeli liidrina, Soome tegi suure tõusu


Brasiilia võrkpallikoondis
Brasiilia võrkpallikoondisFoto: Vladimir Pesnya, RIA Novosti

Pärast tänavuste võrkpalli maailmameistrivõistluste lõppu, täpsemalt 22. septembril avaldatud uue maailma edetabeli kõrgeimalt realt leiame jätkuvalt Brasiilia (335 punkti, pildil) ja teist koht hoiab ikka Venemaa (330). MM-tiitli võitnud Poola (275) tõusis kolmandaks, möödudes Itaaliast (254) ja USA-st (220).

Esikümnesse mahuvad veel Argentiina (166), värske MM-pronks Saksamaa (158), Serbia (157), Bulgaaria (156) ja Iraan (134). Kuna tabeli tagaotsas on meeskondade vahed minimaalsed ja punktisummad marginaalsed, on suurimate muutuste osas mõistlik jälgida vaid esimest kolmekümmet riiki. Suurim langeja on 18-ndalt kohalt 34-ndaks kukkunud Tšehhi, suurima tõusja aga Soome, vahendab volley.ee.

MM-finaalturniiri ajaloolise üheksanda kohaga lõpetanud põhjanaabrid asuvad nüüd 17. real (tõus 9 kohta), meie lähinaabritest on Läti ja Rootsi 77. positsioonil, korvpalliriiki Leedut ei õnnestu tabelist üldse leida.

Eesti rahvusmeeskond hoiab edetabelis 16 punktiga 41. kohta, eelmise tabeliga võrreldes tõusti kaks positsiooni. Eestlaste punktid on teenitud peamiselt MM-kvalifikatsioonis kolmandasse ringi jõudmise eest. Kokku on FIVB avalikustatud edetabelis 124 riiki.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare