10 fakti Poola triumfiga lõppenud võrkpalli MM-turniirist


Poola, Brasiilia, võrkpall
Võrkpallisõber MM-il.Foto: KACPER PEMPEL, REUTERS

Kolm nädalat väldanud ning väljakuperemeeste poolakate võiduga lõppenud võrkpalli MM pakkus palju üllatusi ning lõi üle mitmeid rekordeid.

Finaalis suutis Poola tulla kaotusseisust välja ja alistada kolme viimase MM-i parima meeskonna Brasiilia.

Kümme fakti lõppenud MM-i kohta:

1) Eelmise ja ühtlasi esimese MM-tiitli võitis Poola 40 aastat tagasi Mehhikos.
2) Viimati võitis korraldajamaa MM-tiitli 1966. aastal, kui esikoha sai Tšehhi.
3) Varssavi rahvusstaadionil peetud MM-i avamäng Poola–Serbia püstitas 62 000 pealtvaatajaga võrkpalli tiitlivõistluste publikurekordi.
4) Ühe (mitteametliku) publikurekordi püstitasid poolakad ka finaalis - Katowice spordiareeni ümber oli suurtelt ekraanidelt mängu kogunenud vaatama 40 000 inimest. Saali mahtus aga "vaid" veidi üle 12 000 võrkpallisõbra.
5) Esimest korda MM-i ajaloos käis finaalturniiri vaatamas üle poole miljoni inimese (563 263). Võrdluseks: eelmisel MM-il võrkpalli pikaaegses esiriigis Itaalias oli see arv 339 324.
6) Marius Wlazły sai tänu turniiri parima mängija tiitlile 30 000-dollarise preemiaraha. Ülejäänud sümboolsse koosseisu valitud mehed - Lucarelli, Murillo (Brasiilia), Marcus Boehme, Lukas Kampa (Saksamaa) ja Jenia Grebennikov (Prantsusmaa) - teenisid 10 000 dollarit.
7) Lõppenud MM oli Poola koondise juhendaja Stephane Antiga treeneridebüüt.
8) Kui Eesti 2008. aastal EM-valiksarjas oma alagrupi võitis ja esmakordselt finaalturniirile koha tagas, alistati otsustavas mängus 0:2 kaotusseisust just Poola. Toona kuulusid Poola koondisse ka Piotr Nowakovski, Pawel Zagumny, Mariusz Wlazły ja Michał Winiarski - mehed, kes mängisid pühapäeval MM-tiitli võitmises samuti olulist rolli.
9) Pronksimeeskond Saksamaa teenis MM-ilt oma esimese medali. Tõsi, Ida-Saksamaa tuli 1970. aastal suisa maailmameistriks.
10) Kõrge kuuenda kohaga lõpetas MM-i Iraani koondis. Viimaste aastatega maailma võrkpallikaardile kerkinud Lähis-Ida riik sai oma kõigi aegade parimat kohta saavutades jagu nii Itaaliast, USA-st, Argentiinast kui Serbiast.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare