Ainsad, kes suutsid Brasiilia duode kõrval poodiumile pürgida, olid kodupubliku rõõmuks Reinder Nummerdor ja Christiaan Varenhorst. Tulises finaalis suutsid 39-aastane Nummerdor ja Varenhorst fännide marulise toetuse najal võita avageimi 21:12, ent kaotasid järgmise 14:21.

Ülipingeline otsustav geim kruvis pealtvaatajate närvid viimseni pingule ja sai lõpuks otsa seisul 22:20. Maailmameistriteks krooniti 57-minutilise matši järel Alison Cerutti ja Bruno Oscar Schmidt. Ceruttile oli see 2011. aasta tiitli kõrval teiseks täistabamuseks, lisaks on tal auhinnakapis Londoni olümpiamängude hõbemedal. Need autasud võitis ta aga eelmise paarilise Emanuel Regoga, vahendab volley.ee.

Meeste pronksimängus triumfeerisid servikahur Pedro Solberg ja Evandro Gonçalves Oliveira Júnior, kes alistasid ameeriklased Nicholas Lucena ja Theodore Brunneri 22:20, 21:13. Solberg valiti seejuures turniiri parimaks servijaks. Brasiillane paugutas turniiri käigus 30 pallinguässa ja sai enda nimele ka kiireima servi (97 km/h).

Naiste turniiri kujunes aga täielikuks Brasiila rõõmupeoks. Ainsana medaliheitlusesse sekkunud sakslannad Katrin Holtwick ja Ilka Semmler kaotasid esmalt poolfinaalis 12:21, 15:21 Agatha Bednarczukile ja Barbara Seixas De Freitasele ning jäid seejärel pronksikohtumises 25:23, 18:21, 9:15 alla Juliana Felisberta Da Silva ja Maria Antonellile.

Finaalis alistasid Bednarczuk ja De Freitas 21:18, 22:20 Taiana Lima ja Fernanda Alvesi. 1/16-finaalis olid hilisemad maailmameistrid lõpetanud aga Eesti juurtega Kristina Väljase ja Jamie Lynn Broderi turniiri. Kanadalannad kaotasid kohtumise 21:14, 16:21, 7:15.