VIDEO ja FOTOD: Võrkpallikoondis näitas hirmkõvale Venemaale hambaid, kuid hammustada ei suutnud

(13)
Lisatud videointervjuud

Eesti võrkpallikoondis pidas täna koguni kaks sõprusmängu. Esmalt kaotas teine koosseis Hispaaniale 2:3, seejärel põhimehed Venemaale 0:3.

Eesti koondise peatreener Gheorghe Cretu mängitas täna Hispaania vastu neid mehi, kes muidu eriti platsile ei saa. Kohtumist alustasid Markkus Keel, Karli Allik, Rauno Tamme, libero Denis Losnikov ja koguni kolm temporündajat - Henri Treial, Timo Tammemaa ja Mart Naaber. Tammemaa tegutses enda jaoks harjumatul diagonaalründaja kohal. Kohtumise keskel tuli Tamme asemel väljakule Oliver Orav.

Eesti võitis avageimi 28:26, kaotas teise 23:25, võitis kolmanda 25:22, kaotas neljanda 19:25 ning kaotas otsustava vaatuse 11:15. Tammemaa tõi 21 punkti, Karli Allik lisas 14 ja Henri Treial 12.

Seejärel läksid meie põhimehed vastamisi maailma tippu kuuluva Venemaaga. Eesti koondis näitas end heast küljest, kuid tasemevahe oli ilmne. Vastu tuli võtta kaotus 0:3 (22:25, 20:25, 21:25).

Hea partii teinud Oliver Venno tõi 15 punkti, Robert Tähe arvele jäi 12 ja Andrus Raadik sai kirja 9 ja Ardo Kreek 8 silma. Meistrite liigas Kaasani Zeniidi võidule viinud Maksim Mihhailov mängis pool kohtumist, tuues 10 punkti (rünnak 67%).

"Tundus, et väga hull ei ole, arvasin, et saame suuremalt pähe. Esimeses geimis suutsime neid natuke serviga ehmatada, usun, et suudame veel kõvemat servi lüüa," kommenteeris Venno.

Kolmapäeval algab Kalevi spordihallis MM-valiksari, alagrupi suursoosiku Venemaaga läheb Eesti uuesti vastamisi pühapäeval.

Videointervjuu Oliver Vennoga:

Videointervjuu Robert Tähega:

Videointervjuu Andrus Raadikuga:

ENNE MÄNGU

Sinilõvid kohtuvad vastrenoveeritud Kalevi spordihallis kell 15 Hispaaniaga ning juba kolm tundi hiljem maailma tippu kuuluva Venemaaga. Päeva esimeses mängus saavad rohkem mänguaega ilmselt varumehed, õhtuseks kohtumiseks on väljakule oodata põhimehi.

Reedel ja laupäeval peetud kontrollmängud Hispaaniaga Eesti võitis, vastavalt 3:1 ja 4:0.

Pühapäevaseid kohtumisi kommenteerivad Karl Rinaldo ja endine rannavõrkpallur Rivo Vesik.

Võrkpalli sõprusmängud
Margus Sunduk: Mängu oli kuid tasemevahe olemas. Üldiselt hea esitus kodumeeskonna poolt
Märt Roosna: Venemaa võitis kolmanda geimi 25:21 ja mängu 3:0.
Märt Roosna: 13:16.
Märt Roosna: Geim Venemaale 25:20 ja üldseis on 0:2. Eesti suutis 14:18 kaotusseisust tänu Kreegi löögile ja blokile ning Venno rünnakule ja Raadiku serviässale jõuda viigini 18:18, kuid mängumeeste punktide jagamisel eksisime liiga palju ja jäime hätta vastaste vastiku planeeriva serviga.
Märt Roosna: 12:16. Eesti koondis mängib tegelikult hästi, aga tasemevahe on meie kahjuks. Täht on vaimustanud Kalevi spordihalli kogenenud umbes 600pealist publikut eriti täpsete löökidega kolme meetri alasse.
Märt Roosna: 4:8. Avageimis tõi Venno koguni 9 punkti.
Märt Roosna: Avageim Venemaale 25:22. Eesti alustas uljalt, juhtides 7:4. Viimane viigiseis oli 17:17. Meie poolt on hästi mänginud Oliver Venno, kes on rünnanud resultatiivselt ja löönud jõhkraid pommserve. Koosseis: Venno, Kert Toobal, Robert Täht, Andrus Raadik, Ardo Kreek, Andri Aganits ja libero Rait Rikberg.
Märt Roosna: Venemaa suurim staar on 29aastane ja 202sentimeetrine diagonaalründaja Maksim Mihhailov, kes kerkis tänavu Kaasani Zeniidiga neljandat korda järjest Meistrite liigat võites finaalis kangelaseks.
Märt Roosna: Hispaania võitis viienda geimi 15:11 ja mängu 3:2. Nüüd siis tuleb põhimatš...
Märt Roosna: Neljas geim Hispaaniale 25:19 ja seis viigis 2:2.
Märt Roosna: Kolmas geim Eestile 25:22 ja seis 2:1. Tamme asemel mängis selles geimis Orav.
Märt Roosna: Geim Hispaaniale 23:25 ja seis viigis 1:1.
Märt Roosna: 22:21. Naabri blokk viib Eesti ette.
Märt Roosna: Ja tagasivahetus :)
Märt Roosna: 18:20. Ja saab oma võimaluse ka Orav, kes tuleb sisse Tammemaa asemel.
Märt Roosna: Teist geimi juhib Hispaania 16:15. Muide, Eesti vahetusmeeste kastis on vaid üks mängija - Oliver Orav. Igaks juhuks istub pingil ka sidemängija Andres Toobal.
Märt Roosna: Rauno Tamme blokk toob Eestile avageimi võidu 28:26.
Märt Roosna: Ahoi, võrkpallisõbrad! Eesti ja Hispaania mängus käib avageim. Hiljem Venemaaga kohtuva Eesti eest on praegu platsil "peaaegu C-koosseis". Markkus Keel, Karli Allik, Rauno Tamme, libero Denis Losnikov ja koguni kolm temporündajat - Timo Tammemaa, Henri Treial ja Mart Naaber. Tammemaa mängib enda jaoks harjumatul diagonaalründaja kohal. Ja seis on hetkel 18:19.