Tartu Ülikool liigselt energiat kulutama ei pidanud, kui kodupubliku abiga jõuti veidi enam kui tunniga 3:0 (12, 9, 16) võiduni teise Läti naiskonna Jelgava/LLU üle, kirjutab volley.ee. Kohtumise resultatiivseimaks osutus Ingrid Kiisk, panustades tartlannade võitu 12 punkti. Ingris Suvi assisteeris 10 ning Jade Šadeiko ja mängu parimana koguni seitse ässpallingut löönud Liis Noormets 9 punktiga.

Kodupubliku lemmik Tartu oli hoos rünnakul, kui punktiks löödi 53% sooritustest ja eksimusi kogunes seejuures vaid viis. Lätlannad tegutsesid rünnakul 30-protsendilise efektiivsusega. Samuti olid võitjad silmapaistvad pallingul, lüües kaheksa eksimuse juures koguni 18 ässa. Jelgava naiskonna samad näitajad olid vastavalt 5 ja 2. Blokis avaldus võõrustajate ülekaal punktides 7-0.

Eelmisel hooajal neljandaks tulnud TalTech/Tradehouse jäi koduväljakul peetud kohtumises liiga debütandi Riia Võrkpallikooli vastu geimivõiduta, leppides valusa kaotusega. Avageimis kogusid võõrustajad 20 ja teises 23 punkti. Ka kolmandas geimis jäi peale Läti võistkond, kui 25:19 paremusega võeti 3:0 (20, 23, 19) võit. Koduvõistkonna ridades jõudis ainsana kahekohalise resultaadini Maria Säästla, kes kogus 11 punkti. Sylvia Tammerik toetas omasid 9 punktiga. Teisel pool võrku tegi suurepärase etteaste lätlannade diagonaalründaja Marta Kamelija Levinska, kes tõi üleplatsimängijana 23 (+20) punkti.

Pühapäeval kell 14 on tartlannade vastaseks Riia Võrkpallikool ja TalTech/Tradehouse`il kell 13 Jelgava.