Matš algas põhiturniiri võitnud ja eelmisel aastal finaali jõudnud Tartu naiskonnale kurjakuulutavalt, kirjutab volley.ee. Koduseinte toetust nautinud põhiturniiril kolmandaks tulnud TTÜ spurtis Mari-Liis Graumanni hea pallinguseeria toel, mille sisse mahtus ka kolm ässa, 5:5 seisult koguni 13:5 ette. Emajõelinna esindusel õnnestus seisul 18:19, 19:20 ja 20:21 vahe ka 1-punktiliseks vähendada, ent geimi lõpus kindlamalt tegutsenud võõrustajad jäid peale 25:22 tulemusega. Avageimis oli TTÜ vastuvõtuprotsent kehv (28,6), aga rünnakuid realiseeriti igati rahuldavalt 40-protsendiliselt. Tartlannade samad näitajad olid vastupidised - pallingu vastuvõtul näidatud head 50-protsendilist täpsust ei suudetud rünnakule edasi kanda, sest punktivõiduga lõppesid vaid 26,1% rünnakutest.

Teist geimi samuti bravuurikalt alustanud TTÜ asus küll 6:1 ja 14:9 juhtima, ent Tartu naiskond ei lasknud ennast heidutada ja jõudis seisul 14:14 viigini ja kohe ka 17:14 juhtima. Tartlannad kaheksapunktilise vahespurdi üheks peaarhitektiks oli Liis Noormets, kelle edukas pallinguseeria valmistas TTÜ-le suurt peavalu. Punkt-punktis kulgenud lõpuheitluses tõmbas pikema kõrre külalisvõistkond, viigistades 25:23 geimivõiduga mänguseisu 1:1-le.

Kolmandas geimis dikteeris sündmusi algusest peale Tartu naiskond, kes asus kindla 25:15 ülekaaluga mängu 2:1 juhtima. Neljanda geimi otsustavad sündmused toimusid seisul 17:17, misjärel noppisid tartlannad kolm vastuseta punkti ja võtsid 25:20 ülekaaluga 3:1 võidu. Seega püsib Tartu naiskond omavahelistes mängudes tänavu kaotuseta, sest võiduni jõuti ka neljas eelnevas vastasseisus.

Tartu naiskonna resultatiivseimad olid 6-ga plussi jäänud Ingrid Kiisk, kes tõi 19 punkti, ja Ingris Suvi, kelle saldosse kogunes 10 punkti. Renate Pikk lisas võitu 9 punkti. Koduvõistkonna poolel jõudis Mari-Liis Graumann 15 ning Heleene Hollas ja Kristel Moor 10 punktini.

Tartlannad olid selgelt paremad pallingul, kus löödi TTÜ kuue ässa vastu koguni 15 ässa. Samuti oldi edukamad rünnakul ja pallingu vastuvõtul. Rünnakul olid võitjate edunumbrid 36,4%-29,3% ja pallingu vastuvõtul 43,2%-32,1%.

Seeria suundub nüüd tagasi Tartusse, kus kolmapäeval kell 20 toimub kolmas mäng. Tartu esinduse võidu korral on Eesti meister selgunud, TTÜ võit pikendaks seeria neljamänguliseks. Kolmapäeval saab ka selgeks, kas 1:1 viigiseisult asub pronksiseeriat juhtima Tallinna Ülikool või Kohila Võrkpalliklubi/E-Service. Kohilas toimuv vastasseis saab alguse kell 19.