Eile Kohila naiskonna punktita jätnud Tartu Ülikool/Eeden pidi täna endast kõik andma, et kodusaalis Läti võistkonna Jelgava/LU vastu 0:2 kaotusseisust võiduni jõuda. Raskest seisust tuldi siiski edukalt välja, kui tartlannad saavutasid raske 3:2 (-21, -10, 22, 23, 12) võidu, kirjutab volley.ee. Oktoobris parimaks mängijaks valitud Kertti Külm panustas tartlannade võitu mängu parimana 19 (+10) punkti. Ingris Suvi assisteeris 15, Ingrid Kiisk 11 ja Renate Pikk 10 punktiga.

Kui novembris pääses tiitlikaitsja Kohila Võrkpalliklubi/E-Service koduseinte toetusel Famila/Võru Võrkpalliklubi vastu napi paremusega, siis Võrus peetud teistkordsel kohtumisel saavutas Kohila esindus kindlama 3:0 (23, 19, 15) võidu. Anastasiia Gorina tõi võitjatele 18 (+12), novembrikuu parim mängija Kertu Laak 13 ja Silvia Pertens 12 punkti. Võõrustajate ridades kogus ainsana kahekohalise resultaadi Haide Haring, kes tõi 10 punkti. Rünnakul hätta jäänud võrulannad näitasid vaid 23-protsendilist efektiivsust, kohilannade sama näitaja oli 37%.

Viienda järjestikuse kaotuse saanud Tallinna Ülikool Lätis peetud kohtumises geimivõiduni ei jõudnud, kui VK miLATssi vastu koguti geimides vastavalt 12, 23 ja 18 punkti. Raili Kont-Kontson tõi külalistele 11 punkti, kuid pluss-miinus arvestuses jäi detsembrikuu parim mängija kahega miinusesse. 11 punkti kogus ka Merlin Hurt. TLÜ oli vastasest üle vaid pallingu vastuvõtul (70%-63%). Rünnakuefektiivsuses, blokipunktide arvestuses ja pallinguässades jäädi lätlannadele vastavalt 27-33, 7-11 ja 6-7 alla.

Lõppenud nädalavahetusel punktita jäänud TTÜ/Tradehouse piirdus täna ühe geimivõiduga, tunnistades Leedus toimunud vastasseisus Achema naiskonna 3:1 (17, 13, -21, 22) paremust. TTÜ poolel kogus enim punkte Mariliis Trei, kelle arvele märgiti 14 punkti. Triin Veideman ja Reelika Raap toetasid omasid 13 punktiga. Kui rünnakul, pallingu vastuvõtul ja blokis olid võistkonnad üsna võrdsed, siis selge erinevus tuli pallingul, kus võitjad jäid peale koguni kaheksa punktiga (12-4).

19 vooruga 45 punkti saavutanud Kohila Võrkpalliklubi/E-Service jätkab teisel kohal, kaotades esikohal paiknevale Kaunase naiskonnale viie punktiga. Tartu Ülikool/Eeden on kolmandana saavutanud 42 ja nädalavahetusega neljandalt kohalt seitsmendaks langenud TTÜ/Tradehouse 29 punkti. Tallinna Ülikool hoiab 11 punktiga 11. ja Famila/Võru Võrkpalliklubi 10 punktiga 12. kohta.