Koduväljakul Jelgava/LLU võistkonna üle raske 3:2 võidu teeninud TalTech/Tradehouse oli edukas ka teistkordsel kohtumisel, kuid seekord pidi Tallinna esindus selleks vähem vaeva nägema. Tõeliselt põneva avageimi 31:29 resultaadiga enda kasuks kallutanud TalTech kaotas seejärel teise, kuid võttis kodupubliku kurvastuseks lõpuks 3:1 (29, -18, 16, 17) võidu, kirjutab volley.ee.

Raili Kont-Kontson panustas võitu 21, Mari Loorman 13, Merilin Paalo 11, Sylvia Tammerik 10 ja parimana koguni seitse ässa löönud Melissa Varlõgina 9 punkti. Seejuures oli Kont-Kontson eriti hoos teises geimis, realiseerides silmapaistva 67-protsendilise efektiivsuse juures kaheksa tõstet. Eesti naiskond esines suurepäraselt pallingul, kui koguni 24 ässaga püstitati hooaja rekord. Eksimusi kogunes seejuures vaid viis.

Põhiturniiri esimeses ringis Riia Võrkpallikooli koduväljakul 3:0 tulemusega võitnud Tartu Ülikool/Bigbank pidi teises omavahelises kohtumises leppima kaotusega, kui lätlannad saavutasid kodupubliku abiga 3:0 (19, 22, 27) võidu. Ühtlasi lõppes tartlannade pikk võiduseeria, kui viies viimases Balti liiga mängus lahkuti väljakult võitjana. Tartu esinduse hooaja teise kaotuse põhjust tuleb eelkõige otsida omavigadest, sest pallingul tehti neid geimi kohta keskmiselt viis ehk kokku 15 ja rünnakul geimi kohta keskmiselt kuus ehk kokku 18, lisaks lõppesid kolm rünnakut vastase blokis.

Kolmandas geimis seitse punkti toonud Ingris Suvi lõpetas vastasseisu 14, Mari Arak 10 ja Jade Šadeiko 9 punktiga. Liiga resultatiivseim mängija Marta Kamelija Levinska tõi liidrite duellis võitjatele 16 punkti.

Esikohal jätkaval Tartu Ülikool/Bigbankil on kirjas 22 ja tartlannadega tublisti vahet vähendanud Riia Võrkpallikoolil 20 punkti. TalTech/Tradehouse lõpetas aasta 15 punktiga, mis tähendab neljandat kohta. Naiste Balti liiga jätkub 19. jaanuaril peetava kümnenda vooruga.